mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > URSUS dostarczy trolejbusy dla Lublina

URSUS dostarczy trolejbusy dla Lublina

Oferta złożona przez konsorcjum spółek w skład którego wchodzą Ursus SA oraz Przedsiębiorstwo Filialne "Zakład samochodowy Nr 1" Publiczna Spółka Akcyjna "Kampania samochodowa Bogdan Motors" na dostawę nowych, niskopodłogowych trolejbusów dla Lublina okazała się najkorzystniejsza.  Wartość podpisanego kontraktu wynosi ponad 52,8 mln zł netto.

Projekt zakłada zbudowanie i dostarczenie na potrzeby Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie 38 sztuk nowych, niskopodłogowych trolejbusów miejskich klasy maxi. Jak zapewnia Ursus całość produkcji na potrzeby tego kontraktu będzie realizowana w Lublinie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji dotyczącej wyboru naszej spółki jako dostawcy trolejbusów - powiedział Karol Zarajczyk, wiceprezes Ursus SA. - Tym bardziej, że wymagania postawione przez zamawiającego były bardzo wysokie i wiele firm nie było w stanie ich spełnić. Na pewno kontrakt będziemy realizowali bardzo starannie i z zachowaniem najwyższych standardów jakości.

Jest to kolejny krok w kierunku realizacji przyjętej przez zarząd Ursus SA strategii rozwoju oraz dywersyfikacji produkcji. Dzięki realizacji tego kontraktu, oraz zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółka w szybki sposób weszła na rynek produkcji autobusów i trolejbusów. Dodatkowym powodem satysfakcji dla spółki jest to, że przetarg będzie realizowany dla Lublina, czyli obecnego miejsca produkcji ciągników Ursus.

URSUS SA to ponad 120 lat rozwoju mechanizacji polskiego rolnictwa, zbierania  doświadczeń i podtrzymywania przemysłowych tradycji w oparciu o  rodzimy kapitał. Spółka zajmuje się produkcją i sprzedażą ciągników oraz maszyn rolniczych. Posiada cztery zakłady produkcyjne zlikalizowane na terenie kraju oraz jeden w Bośni i Hercegowinie. Ursus SA jest jedyną spółką z segmentu maszyn i urządzeń dla rolnictwa notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen T-Cross z hiszpańskiej fabryki
Nowy Volkswagen T-Cross z hiszpańskiej fabryki
Hiszpańskie zakłady Volkswagen Nawara będą produkować Volkswagena T-Crossa, nowego kompaktowego SUV-a niemieckiej marki. Poinformował o tym kilka dni temu dr Andreas Tostmann, szef działu Produkcji i Logistyki Volkswagena.