mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > USA: Ponowny rekord cen paliw

USA: Ponowny rekord cen paliw

Ceny paliw w Stanach Zjednoczonych ponownie osiągnęły rekordowe wyniki w historii. Średnia cena za galon surowca wzrosła z 3,03 USD do 3,07 USD. Eksperci spodziewają się jeszcze większego zainteresowania w tym kraju mniejszymi i bardziej ekonomicznymi samochodami.

USA: Ponowny rekord cen paliw
Dotychczasowe rekordowe wyniki zanotowano w sierpniu ubiegłego roku. Teraz ceny paliw w Stanach Zjednoczonych wahają się od 2,80 USD/gal. w Charleston do 3,49 USD/gal. w San Francisco.

Ze względu na to, że już tradycyjnie przed okresem wakacyjnym USA ograniczy wydobycie ropy naftowej ze swoich złóż dla Europy, można spodziewać się wzrostu cen w większości krajów Starego Kontynentu. W Polsce średnia cena paliwa (Pb95) utrzymuje się na poziomie 4,21 PLN. Na niektórych stacjach, szczególnie w wakacyjnych regionach za litr benzyny zapłacić można nawet 4,56 PLN.

U naszych zachodnich sąsiadów, w Niemczech średnie ceny paliwa osiągnęły najwyższy poziom od początku roku i zbliżają się do wcześniejszych rekordowych poziomów.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni średnia cena paliwa wzrosła w Stanach Zjednoczonych o 20 centów, dlatego według ekspertów nie należy spodziewać się w najbliższym czasie spadku cen.

Komentuj:

~Mathias 2007-05-08

Mogli by nasi rządzący przestać przesadzać z podatkami na paliwo (wiadomo, że 70% ceny litra benzyny to podatki, a tylko 30% to koszt paliwa)... Polska ma złodziejsko wysokie podatki i sama na tym traci, bo wysokie ceny paliw nie pozwalają rozwijać się gospodarce i kształtują wysoki poziom cen niemal wszystkich produktów i usług.

~a.m 2007-05-08

to rzeczywiście strasznie wysoka cena bo az 2.2 pln za litr my to mamy super tania benzynka za 4.3 współczuję tym amerykaną pewnie zaczną jeździc rowerami bo na benzyne im nie starczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.