mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Uciekał 42-tonowym tirem przed policją

Uciekał 42-tonowym tirem przed policją

Kierowca o imieniu Andrzej po hucznie spędzonych 'Andrzejkach' , 42-tonowym kolosem uciekał przed policjantami na dolnośląskiej autostradzie A4. Kierowca miał we krwi ponad dwa promile alkoholu.

Uciekał 42-tonowym tirem przed policją
Do zdarzenia doszło na dolnośląskim odcinku autostrady A4, pomiędzy miejscowościami Złotoryja a Legnicą. Patrolujący tę trasę policjanci z legnickiej kompanii Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu, otrzymali informację, że w kierunku Wrocławia jedzie, którego kierowca jest najprawdopodobniej pijany. Jak informowali kierowcy tir jechał "wężykiem", spychając inne samochody z drogi.

Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i w pewnym momencie zobaczyli jadącego szybko, całą szerokością jezdni tira. Kierowca prowadził pojazd w sposób opisany wcześniej przez zgłaszających. Funkcjonariusze dogonili kierowcę ciężarówki i dali sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania. Kierowca ciężarówki przyspieszył. Policjanci rozpoczęli pościg. W nim pomógł policjantom... inny kierowca tira. Jadąc przed uciekającym zaczął powoli wyhamowywać prędkość, a ponieważ jechał równie dużym pojazdem, zbieg też zaczął się zatrzymywać. W tym momencie policjanci wyprzedzili uciekający samochód.

Zatrzymany kierowca szybko został wyciągnięty z kabiny. Badanie wykazało 2,14 promila alkoholu w organizmie. W trakcie rozmowy kierowca przyznał, że na widok policjantów wpadł w panikę i chciał uciekać, ponieważ w nocy świętował swoje imieniny. Wtedy okazało się, że ma na imię Andrzej, a jechał z Drezna by dostarczyć towar do Wrocławia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Czytaj także:

Mniej pijanych na drogach 2006-11-20

Pijani kierowcy nie zapłacą wyższego OC 2006-11-14

Jeden pijany w 'Trzeźwy poranek' 2006-11-07

Ciężarówki na promilach 2006-09-28

Zatrzymano dwóch pijanych kierowców autobusów 2006-08-01

Podobne wiadomości:

Podwyżka OC jednak niższa

Podwyżka OC jednak niższa

Finanse i prawo 2006-11-14

Komentuj:

~Niezły świr 2006-12-01

I przedewszystkim pirat drogowy.Bardzo dobrze ze go zatrzymali.Gratulacje dla trzeźwo myslącego kierowcy innego tira który wraz z Policją zatrzymał tego szaleńca

~maciek 2006-12-01

to jest chore

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.