mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Uciekał 42-tonowym tirem przed policją

Uciekał 42-tonowym tirem przed policją

Kierowca o imieniu Andrzej po hucznie spędzonych 'Andrzejkach' , 42-tonowym kolosem uciekał przed policjantami na dolnośląskiej autostradzie A4. Kierowca miał we krwi ponad dwa promile alkoholu.

Uciekał 42-tonowym tirem przed policją
Do zdarzenia doszło na dolnośląskim odcinku autostrady A4, pomiędzy miejscowościami Złotoryja a Legnicą. Patrolujący tę trasę policjanci z legnickiej kompanii Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu, otrzymali informację, że w kierunku Wrocławia jedzie, którego kierowca jest najprawdopodobniej pijany. Jak informowali kierowcy tir jechał "wężykiem", spychając inne samochody z drogi.

Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i w pewnym momencie zobaczyli jadącego szybko, całą szerokością jezdni tira. Kierowca prowadził pojazd w sposób opisany wcześniej przez zgłaszających. Funkcjonariusze dogonili kierowcę ciężarówki i dali sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania. Kierowca ciężarówki przyspieszył. Policjanci rozpoczęli pościg. W nim pomógł policjantom... inny kierowca tira. Jadąc przed uciekającym zaczął powoli wyhamowywać prędkość, a ponieważ jechał równie dużym pojazdem, zbieg też zaczął się zatrzymywać. W tym momencie policjanci wyprzedzili uciekający samochód.

Zatrzymany kierowca szybko został wyciągnięty z kabiny. Badanie wykazało 2,14 promila alkoholu w organizmie. W trakcie rozmowy kierowca przyznał, że na widok policjantów wpadł w panikę i chciał uciekać, ponieważ w nocy świętował swoje imieniny. Wtedy okazało się, że ma na imię Andrzej, a jechał z Drezna by dostarczyć towar do Wrocławia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Czytaj także:

Mniej pijanych na drogach 2006-11-20

Pijani kierowcy nie zapłacą wyższego OC 2006-11-14

Jeden pijany w 'Trzeźwy poranek' 2006-11-07

Ciężarówki na promilach 2006-09-28

Zatrzymano dwóch pijanych kierowców autobusów 2006-08-01

Podobne wiadomości:

Podwyżka OC jednak niższa

Podwyżka OC jednak niższa

Finanse i prawo 2006-11-14

Komentuj:

~Niezły świr 2006-12-01

I przedewszystkim pirat drogowy.Bardzo dobrze ze go zatrzymali.Gratulacje dla trzeźwo myslącego kierowcy innego tira który wraz z Policją zatrzymał tego szaleńca

~maciek 2006-12-01

to jest chore

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.