mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ujazd bez wielkiej inwestycji

Ujazd bez wielkiej inwestycji

Położona w województwie opolskim gmina Ujazd straciła swoją szansę na wielką inwestycję motoryzacyjną. Pomimo usilnych starań samorządowców, warty 800 mln euro projekt „Bizon”, poniósł porażkę.

Ujazd bez wielkiej inwestycji
Pod tajemniczą nazwą projekt „Bizon” kryły się negocjacje prowadzone od ponad roku przez władze województwa opolskiego, związane z planami budowy nowej fabryki Mercedesów klasy A i B na terenie Europy Wschodniej. Projekt przyczynił się do tego, że województwo opolskie weszło do pierwszej ligi regionów przygotowanych do przyjęcia poważnych inwestorów. W krótkim czasie przygotowano bardzo dobrą ofertę, która jako jedyna polska oferta została zaproponowana szefom Daimlera.

Wszystkie oczekiwania inwestora zostały spełnione, m.in. tereny inwestycyjne w szybkim tempie zostały włączone do specjalnej strefy ekonomicznej, doprowadzono do nich drogę dojazdową, zgodną z oczekiwaniami inwestora, samorząd województwa zaoferował rewitalizację i poniesienie kosztów rewitalizacji linii kolejowej, trwały prace nad zmianami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zarząd firmy Daimler podjął jednak decyzję, że nowa fabryka mercedesów powstanie na Węgrzech, w położonej w centralnej części kraju miejscowości Kecskemét (80 km na południowy wschód od Budapesztu). Mercedes-Benz zainwestuje tam 800 mln euro i stworzy 2500 nowych miejsc pracy.

Dziś trudno stwierdzić, co zadecydowało o wyborze oferty węgierskiej, jednak władze samorządowe województwa opolskiego oraz gminy Ujazd zrobiły wszystko, aby sprostać oczekiwaniom inwestora. Wszystkie wykonane prace powinny zaowocować w najbliższej przyszłości. W Ujeździe nie będą produkowane Mercedesy, ale już pojawiły się oferty kolejnych inwestorów, którzy chcieliby ulokować swoje nowe firmy na tym terenie.

Podobne wiadomości:

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Polskie drogi 2016-04-04

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

~przemek 2008-06-23

"ale już pojawiły się oferty kolejnych inwestorów, którzy chcieliby ulokować swoje nowe firmy na tym terenie. " PSA?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando