mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Układy kierownicze do Citroena DS3 Racing wyłącznie z Polski

Układy kierownicze do Citroena DS3 Racing wyłącznie z Polski

202-konny nowy hot-hatch Citroena – DS3 Racing otrzyma specjalny układ kierowniczy produkowany wyłącznie w Polsce. Single-pinion EPS, jeden z najnowocześniejszych układów kierowniczych na świecie, stworzony został przez inżynierów firmy Nexteer Automotive i dla sportowej wersji Citroena produkowany będzie wyłącznie w Tychach, w jednym z największych zakładów koncernu na świecie.

Układy kierownicze do Citroena DS3 Racing wyłącznie z Polski
- Jesteśmy naprawdę dumni, że stworzona przez nas technologia EPS będzie stosowana w tak zaawansowanym technologicznie modelu, jak Citroen DS3 Racing. Dzięki umiejętności skupienia się na najmniejszych nawet detalach w procesie produkcji i stworzeniu przez naszych informatyków specjalnego oprogramowania, pomogliśmy inżynierom Citroen Racing stworzyć samochód, którego właściwości pozwolą poczuć kierowcom prawdziwie sportowego ducha nowego dziecka Citroena – mówi Laurent Bresson, dyrektor zarządzający Nexteer Automotive w Europie i dyrektor światowej sprzedaży koncernu.

Kluczową technologią podczas tworzenia układu dla Citroena DS3 okazało się zastosowanie jednego z najnowszych rozwiązań Nexteer Automotive - poliamidowego łożyska mimośrodowego listwy zębatej, które zdecydowanie poprawia właściwości jezdne oraz poziom hałasu i drgań.

Nexteer Automotive jest globalną firmą produkującą układy kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym i elektrycznym, kolumny kierownicze oraz produkty do układów jezdnych dla producentów oryginalnych podzespołów. Dla 60 klientów Nexteer Automotive pracuje sztab 8 300 osób, wykonujących powierzone im zadania w 20 fabrykach, sześciu centrach inżynieryjnych oraz 14 centrach obsługi klienta położonych w Ameryce Północnej i Południowej, Europie oraz Azji. Nexteer Automotive Poland jest polskim oddziałem Nexteer Automotive, globalnej firmy produkującej układy kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym i elektrycznym, kolumny kierownicze oraz produkty do układów jezdnych dla producentów oryginalnych podzespołów. W Polsce znajdują się dwa zakłady Nexteer Automotive: w Tychach oraz w Gliwicach, zatrudniające łącznie 1400 osób. W trakcie roku produkują one ok. trzech milionów układów i kolumn kierowniczych, w tym najbardziej zaawansowany technologicznie układ Single Pinion EPS. W ramach tyskiej fabryki funkcjonuje także centrum inżynieryjne, które tworzy specjalistyczne rozwiązania dla samochodów osobowych produkowanych przez globalne koncerny samochodowe, klientów Nexteer Automotive. Tyska fabryka Nexteer Automotive jest zarazem jednym z największych zakładów firmy na świecie pod względem zatrudnienia oraz wielkości produkcji. Wśród klientów Nexteer Automotive znajdują się: GM, Fiat, Ford, Toyota, Chrysler, PSA Peugeot Citroen oraz producenci z Indii, Chin oraz Ameryki Południowej.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando