mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ukradli 180 samochodów

Ukradli 180 samochodów

200 zarzutów, w tym kradzieży 180 samochodów, usłyszy 4 członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymanych wczoraj, w wyniku akcji stołecznych policjantów.

Ukradli 180 samochodów
Wcześnie rano policjanci wydziału dw. z przestępczością samochodową zatrzymali czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej kradzieży samochodów, wymuszeń okupów w zamian za ich zwrot, napadów rabunkowych oraz włamań do domów.

Z wiedzy policjantów wynika, że grupa przestępcza działała w Warszawie oraz powiatach nowodworskim i warszawskim zachodnim. Kradli głównie VW Passaty, Golfy, Mercedesy i Fiaty. Po kradzieżach kontaktowali się z pokrzywdzonymi, oferując im oddanie skradzionego samochodu w zamian za zapłatę. Okup najczęściej wynosił od 3 do 5 tys. złotych, ale także kwoty czasami sięgały nawet 15 tys. złotych. Aby wymuszać pieniądze za skradzione auta przestępcy grozili pokrzywdzonym spaleniem pojazdu, a w kilku przypadkach faktycznie je spalili.

Jak ustalili policjanci, przestępcy często kradli samochody wytypowanym przez siebie osobom, licząc na to, że same zgłoszą się, aby "poszukać" im samochodu. W wielu takich przypadkach pokrzywdzeni nie zgłaszali Policji faktów wymuszeń okupu, zgłaszali tylko fakt odnalezienia skradzionego auta. Kolejnym źródłem dochodu członków grupy były włamania do domów oraz napady rabunkowe na właścicieli domów. Z wiedzy policjantów wynika, że grupa planowała również napady na konwojentów przewożących pieniądze.

Członkowie grupy usłyszą 200 zarzutów, w tym również zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Na dzień dzisiejszy ustalono, że grupa przestępcza dokonała kradzieży, co najmniej 180 samochodów.

Podobne wiadomości:

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed wyjazdem?

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed...

Aktualności 2017-05-01

Zmory dla złodzieja - ranking najlepiej...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Joasia71 2009-05-07

Albo np. tatuaż na czole - ukradłem ... , trochę mniej drastyczne a może by się niektóry zastanowił nad swoim postępowaniem. A może ktos ma jeszcze inne pomysły ukarania złodzieji?

~MasterLease 2009-05-02

Proponuję wzorem starożytnych... Poobcinać złodziejom ręce! Zero litości!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando