mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ukradli 90 znaków drogowych

Ukradli 90 znaków drogowych

Gorliccy policjanci zatrzymali złodziei kradnących aluminium ze znaków drogowych na tzw. serpentynach magurskich. Kradzież znaków informujących o niebezpiecznych zakrętach mogła doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatrzymani mają po ok. 20 lat i są mieszkańcami tego powiatu.

Ukradli 90 znaków drogowych
26 lutego tego roku zauważono kradzież metalowych obramowań znaków drogowych informujących o niebezpiecznych zakrętach. Znaki te ustawione były na wyjątkowo niebezpiecznych odcinkach tzw. "serpentyn magurskich" trasy Gorlice - Konieczna. Przez kilka dni policjanci zbierali informacje na temat potencjalnych sprawców. Zebrane dowody doprowadziły ich do jednego z gospodarstw w powiecie gorlickim i do zatrzymania dwóch ok. 20 letnich mężczyzn.

W większości elementy znaków były już pocięte i przygotowane do sprzedaży w punkcie skupu złomu. Jak ustalono skradziono w ten sposób ok. 90 aluminiowych obramowań a ich wartość oszacowano na ok. 50 tysięcy złotych. Okazało się także że dwaj zatrzymani są sprawcami innych przestępstw takich jak włamania do samochodów.

Komentuj:

~Carlise 2007-03-07

To skandal. Powinni takich nie sądzić tylko wieszać za ja..

~juzef 2007-03-07

a kto zatrzyma politykow ktorzy co dzien kradna miliony? ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.