mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ukradli fotoradar by uniknąć mandatu

Ukradli fotoradar by uniknąć mandatu

Niecałej doby potrzebowali koszalińscy policjanci, żeby ustalić i zatrzymać sprawców kradzieży fotoradaru. Mężczyzna i kobieta włamali się do urządzenia, żeby kierowca mógł uniknąć mandatu i punktów karnych za zbyt szybką jazdę.

Ukradli fotoradar by uniknąć mandatu
W sobotę rano strażnicy gminni z Bobolic zawiadomili Policję, że w nocy ktoś ukradł fotoradar w Kłaninie. Urządzenie zostało zamontowane na stałe przy drodze krajowej nr 11, w samym centrum miejscowości. Złodzieje wyłamali drzwiczki masztu, urwali kable i zabrali akumulator, sprzęt optyczny i dysk. Straty oszacowano na 200 tysięcy złotych.

Policjanci od razu zajęli się sprawą. Po przesłuchaniu świadków i ustaleniu faktów okazało się, że kradzieży mogły dokonać osoby poruszające się dostawczym samochodem. Byli oni widziani w okolicy zamontowanego radaru. Jeszcze tego samego wieczoru koszalińscy policjanci znaleźli ich auto w Mielnie, gdzie bawili się ze znajomymi. Podczas przeszukania miejsca, w którym odpoczywali, znaleziono części ze skradzionego fotoradaru - akumulator i prostownik. Wszyscy zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie.

Okazało się, że grupa znajomych podróżowała busem nad morze. Kierowca zbyt szybko wjechał do Kłanina i fotoradar „pstryknął” mu zdjęcie. Mając na koncie punkty karne, bał się utraty prawa jazdy. Odwiózł więc znajomych do Mielna i razem z dziewczyną wrócił do Kłanina. Tam oboje zniszczyli fotoradar kradnąc wszystkie istotne jego części. Nie wiedzieli jednak, że urządzenie zdążyło zarejestrować wykroczenie kierowcy i zdjęcie pozostało w bazie danych.

Wczoraj para z Poznania usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura w Szczecinku zastosowała wobec obojga poręczenie majątkowe.
Tematy w artykule: kradzież policja mandaty fotoradary

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Policyjny Nissan Pathfinder

auto motor i sport 0000-00-00

W służbie prawa. Współczesność to dynamiczny rozwój techniki, technologii i... przestępczości. Pomysłowością zaskakują np. występki internetowe. Ale tradycyjna przestępczość nadal się nie poddaje. I wymaga skutecznych metod walki!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.