mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ukradli fotoradar by uniknąć mandatu

Ukradli fotoradar by uniknąć mandatu

Niecałej doby potrzebowali koszalińscy policjanci, żeby ustalić i zatrzymać sprawców kradzieży fotoradaru. Mężczyzna i kobieta włamali się do urządzenia, żeby kierowca mógł uniknąć mandatu i punktów karnych za zbyt szybką jazdę.

Ukradli fotoradar by uniknąć mandatu
W sobotę rano strażnicy gminni z Bobolic zawiadomili Policję, że w nocy ktoś ukradł fotoradar w Kłaninie. Urządzenie zostało zamontowane na stałe przy drodze krajowej nr 11, w samym centrum miejscowości. Złodzieje wyłamali drzwiczki masztu, urwali kable i zabrali akumulator, sprzęt optyczny i dysk. Straty oszacowano na 200 tysięcy złotych.

Policjanci od razu zajęli się sprawą. Po przesłuchaniu świadków i ustaleniu faktów okazało się, że kradzieży mogły dokonać osoby poruszające się dostawczym samochodem. Byli oni widziani w okolicy zamontowanego radaru. Jeszcze tego samego wieczoru koszalińscy policjanci znaleźli ich auto w Mielnie, gdzie bawili się ze znajomymi. Podczas przeszukania miejsca, w którym odpoczywali, znaleziono części ze skradzionego fotoradaru - akumulator i prostownik. Wszyscy zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie.

Okazało się, że grupa znajomych podróżowała busem nad morze. Kierowca zbyt szybko wjechał do Kłanina i fotoradar „pstryknął” mu zdjęcie. Mając na koncie punkty karne, bał się utraty prawa jazdy. Odwiózł więc znajomych do Mielna i razem z dziewczyną wrócił do Kłanina. Tam oboje zniszczyli fotoradar kradnąc wszystkie istotne jego części. Nie wiedzieli jednak, że urządzenie zdążyło zarejestrować wykroczenie kierowcy i zdjęcie pozostało w bazie danych.

Wczoraj para z Poznania usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura w Szczecinku zastosowała wobec obojga poręczenie majątkowe.
Tematy w artykule: kradzież policja mandaty fotoradary

Podobne wiadomości:

Zapomniałeś prawa jazdy? I tak zabiorą

Zapomniałeś prawa jazdy? I tak zabiorą

Finanse i prawo 2016-11-11

Rząd zajął się likwidacją luki prawnej, która umożliwiała uniknięcie konsekwencji w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Wystarczy, że kierowca oznajmił, że nie ma przy sobie dokumentu, a policja nie mogła go zatrzymać.

Akcja

Akcja "Znicz 2016" - policja podsumowuje...

Aktualności 2016-11-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport