mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ulepszone flagowe Volvo

Ulepszone flagowe Volvo

Rozwiązania znane z najnowszych modeli Volvo – S60 oraz V60 zostaną wprowadzone w niedługim czasie do Volvo V70, XC70 oraz S80. W wyposażeniu flagowych modeli Volvo pojawią się nowoczesne systemy bezpieczeństwa – Pedestrian Detection, City Safety, mocniejszy silnik D5 o mocy 215 KM oraz nowe wnętrze z interfejsem Volvo Sensus.

Ulepszone flagowe Volvo
W interfejsie komunikacji samochodu z kierowcą Volvo Sensus wszystkie informacje prezentowane są na pięciocalowym lub siedmiocalowym kolorowym wyświetlaczu w środkowej części konsoli centralnej. Ekran umieszczono na tyle wysoko, by kierowca łatwo mógł kontrolować, to co się dzieje na ulicy.  

Interfejs Sensus umożliwia kierowcy dostęp do wszystkich ustawień samochodu – a w tym konfiguracji systemu Pedestrian Detection, City Safety, Driver Alert System i Active Cruise Control. Za pomocą układu można również sterować ustawieniami świateł, lusterek bocznych, klimatyzacji oraz centralnego zamka. Jednak oprócz ustawień stricte technicznych, kierowca ma dostęp do zarządzania systemem audio, nawigacją, ustawieniami telefonu, kamery cofania, odtwarzacza DVD i telewizji cyfrowej.

Udoskonalono także połączenie Bluetooth, które obecnie umożliwia na tzw. streaming muzyki z odtwarzacza wyposażonego w technologię Bluetooth. Volvo jest jedyną marką, która oferuje streaming muzyczny Bluetooth we wszystkich swoich samochodach.

Układ wykrywania pieszych z pełnym automatycznym hamowaniem – Pedestrian Detection, zaprezentowany wcześniej w modelach S60, V60 i XC60, jest obecnie dostępny w modelach V70, XC70 i S80. Pedestrian Detection przy pomocy radaru i kamery monitoruje zachowanie pieszych przed samochodem. System początkowo ostrzega kierowcę, by zahamował lub ominął pieszego. Jeśli kierowca nie reaguje, samochód automatycznie zaczyna hamować z pełną siłą, zanim zderzenie będzie nieuniknione. Dzięki automatycznemu hamowaniu w pewnych okolicznościach przy prędkości do 35 km/h można uniknąć zderzenia.

Ponadto w wyposażeniu standardowym znajdzie się system City Safety w standardzie we wszystkich trzech modelach. System ten jest w stanie ograniczyć skutki wypadku lub całkowicie uniknąć uderzenia w tył poprzedzającego pojazdu przy prędkościach poniżej 30 km/h. City Safety obserwuje pojazdy przy pomocy czujnika laserowego wbudowanego w przednią szybę na wysokości wstecznego lusterka. Samochód automatycznie hamuje, jeśli kierowca nie zareaguje na czas, gdy samochód znajdujący się przed pojazdem zwolni lub zatrzyma się – lub jeśli kierowca zbyt szybko zbliża się do obiektu.

Ponadto nowe Volvo V70, XC70 i S80 to pierwsze samochody z gamy modeli Volvo wyposażone w nowe wersje pięciocylindrowych silników turbodiesela D5 i D3, o lepszych osiągach. Silnik D5 został zmodernizowany i obecnie osiąga 215 KM, a jego moment obrotowy wynosi 440 Nm. Dodatkowo udało się zmniejszyć zużycie paliwa. Dla Volvo S80 z silnikiem D5 i manualna skrzynią biegów spalanie wynosi zaledwie 4,9 l/100 km (w cyklu mieszany), przy emisji 129 g C02/km.

- Modernizacja Volvo V70, XC70 oraz S80, to kolejny krok w kierunku ujednolicenia gamy modelowej samochodów Volvo. Teraz już nie tylko nowe S60, V60 i XC60 będą wyposażone w nowoczesne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa oraz multimediów. Modernizacja następnych modeli, to kolejny krok do przodu w naszych dążeniach, by stać się marką, która najlepiej rozumie potrzeby nabywców nowoczesnego, prestiżowego samochodu – powiedział Stefan Jacoby, Prezes Volvo Car Corporation.

Podobne wiadomości:

Q5, X3, GLK, XC60 – wspólny ideał

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

~Mr White 2011-07-31

dobrze że producent zdecydował się na wyposażenie S80, V70 i XC70 w nowości znane z S60 oraz V60

kosmoss 2011-07-26

To so sprawdziło się w nowych modelach S/V60 zostanie teraz rownież dodane do kultowej 80-tki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.