mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Uliczny Sport Kubicy

Uliczny Sport Kubicy

Najlepiej zapowiadający się obecnie, polski kierowca wyścigowy - startujący obecnie w serii World Cup by Renault - otrzymał kolejne auto tej firmy. I tym razem jest to model godny kierowcy i przydomka sport.

Uliczny Sport Kubicy

Przypomnijmy, że dotychczas, w oczekiwaniu na Renault Megane Sport, Robert Kubica poruszał się na codzień Renault Clio Renault Sport. 2-litrowy, 182-konny samochód to jednak "maluch" w porównaniu do obecnego, nowego. 225-konny kompakt na bazie Megane drugiej generacji, jest jednym z najatrakcyjniejszych tego typu aut na rynku.


TU przeczytaj o poprzednim aucie kierowcy: Kubica i Renault

Wczoraj, 20 lipca Robert Kubica, odebrał symboliczne kluczyki z rąk prezesa Renault Polska, Olivier Murguet . Krakowianin pomimo młodego wieku ma na koncie spektakularne sukcesy. W zeszłym sezonie zajął drugie miejsce podczas nieoficjalnych mistrzostw świata Formuły 3 w Macau. W tym sezonie w nowej serii World Series by Renault Polak walczy o mistrzowski tytuł, a po kolejnych rundach, stał się w tej walce faworytem.

Koncern Renault ma z kolei bogate tradycje w sportach samochodowych i jest współtwórcą serii wyścigowej, w której w tym sezonie startuje Kubica. Wielkie sukcesy święci na torach Formuły 1, gdzie stworzony w 2001 roku Renault F1 Team jest aktualnie liderem klasyfikacji konstruktorów a reprezentujący barwy zespołu Fernando Alonso zdystansował w klasyfikacji Mistrzostw Świata pozostałych konkurentów.

Jak powiedział Olivier Murguet, Prezes Renault Polska: „Koncern Renault miał ogromny wkład w stworzenie tak nowoczesnej serii wyścigowej jaką jest World Series by Renault. Kiedy pojawił się w niej utalentowany Polak, oczywistym krokiem dla Renault Polska stało się nawiązanie z nim współpracy. Wierzymy, że Robert zalicza się do najlepszych kierowców tej serii i aktywnie mu kibicujemy w drodze do realizacji jego marzeń. Sądzę, że stanie się też wzorem do naśladowania dla wielu młodych ludzi pokazując, że warto pracować nad sobą, aby osiągnąć wymarzony cel.”

Robert Kubica: „Nawiązanie współpracy z Renault Polska jest dla mnie znakiem, że moje wyniki na arenie międzynarodowej nie mijają bez echa. Są zauważane i doceniane przez ważne na rynku firmy. Renault Polska to firma z dużymi tradycjami w sporcie samochodowym i wierzę, że nasza współpraca przyniesie obustronne zadowolenie.”


Zobacz dane fabryczne i wyposażenie obu aut Roberta Kubicy:

Renault Clio Sport

Renault Megane II Sport

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.