mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ultra-ekologiczny Morgan

Ultra-ekologiczny Morgan

Znana, brytyjska marka Morgan ogłosiła, że zamierza stworzyć nowoczesny samochód, którego napęd nie będzie wydalał do atmosfery żadnych szkodliwych substancji. Projekt, którego wstępna nazwa to "Life Car" ma zadebiutować podczas targów genewskich już w przyszłym roku.

Ultra-ekologiczny Morgan

Póki co wiadomo tylko tyle, że samochód zostanie zbudowany w oparciu o płytę podłogową modelu Aero. Nowy samochód jest częścią projektu, który został sfinansowany przez Uniwersytet Oksfordzki, firmę DTI oraz przedsiębiorstwo zajmujące się rozwojem technologii ogniw paliwowych dla zastosowań militarnych.

Studium o nazwie Life Car zostanie zbudowany z bardzo lekkich kompozytów, dzięki czemu jego waga nie będzie przekraczać 600 kilogramów. Jednostka napędowa oparta o wspomniane ogniwa paliwowe będzie w stanie wygenerować moc rzędu 33 koni mechanicznych. Jedną z ciekawostek jaką został owiany samochód, to fakt, iż nie będzie on posiadał układu hamulcowego. Przynajmniej konwencjonalnego, składającego się z bębnów lub tarcz. Zamiast tego, w kołach zostaną zamontowane specjalne generatory mocy, których zadaniem będzie także wytrącanie prędkości. Przy tym manewrze energia wytwarzana podczas hamowania będzie kumulowana w bateriach, a następnie wykorzystywana podczas rozpędzania.

Pomimo tego, że o nowym Morganie nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, to prace rozwojowe idą w pełni. Efekt pracy inżynierów zobaczymy najprawdopodobniej już za parę miesięcy.

Czytaj także:

Zmiany Morgana Aero 8 (2006-11-02)

Morgan zbuduje więcej Aeromax-ów (2006-06-28)

Umarł Roadster, niech żyje Roadster! (2006-05-12)

Tematy w artykule: Morgan

Podobne wiadomości:

Morgan czaruje teaserem nowego modelu

Morgan czaruje teaserem nowego modelu

Aktualności 2015-02-24

Morgan Aero 8 - nowa interpretacja klasyka

Morgan Aero 8 - nowa interpretacja klasyka

Premiery 2015-03-05

Komentuj:

~seba 2007-03-19

auto-duch

~popeek 2007-03-18

morgany ach :D

~romus 2007-03-17

a coz to za dziwolag !!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross