mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Umiarkowany optymizm w Dębicy

Umiarkowany optymizm w Dębicy

Firma Oponiarska Dębica S.A. w I kwartale 2010 r. odnotowała 9-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży. Znaczący wzrost cen surowców, wahania  kursów walut i związana z tym konkurencja cenowa doprowadziły do istotnej presji na marże na sprzedaży i w konsekwencji osiągnięcia zysku netto na poziomie 11 mln złotych.

Umiarkowany optymizm w Dębicy
„Pierwszy kwartał bieżącego roku pozwolił na powrót do wzrostu sprzedaży dzięki stopniowej odbudowie rynku oponiarskiego po ubiegłorocznym kryzysie” – mówi Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. – „Pozwala to na umiarkowany optymizm co do reszty roku”.

418,2 mln zł przychodów ze sprzedaży uzyskała Firma Oponiarska Dębica S.A. w I kwartale br. co jest wynikiem lepszym o 8,9 proc. niż uzyskany w analogicznym okresie 2009 r. Zwiększyła się sprzedaż zarówno do podmiotów z grupy Goodyear, jak i do odbiorców niepowiązanych.

W I kwartale 2010 r. na eksport trafiło 66,6 proc. sprzedaży o wartości 278,6 mln zł. Odbiorcą 99,9 proc. opon sprzedanych za granicę były podmioty powiązane z grupą Goodyear. Sprzedaż krajowa wyniosła 139,6 mln zł, a jej 57,8 proc. trafiło do Goodyear Dunlop Tires Polska. Łączna sprzedaż do podmiotów powiązanych stanowiła 85,9 proc. wartości sprzedaży oraz 88,1 proc. jej tonażu. W I kwartale ub.r. liczby te wyniosły odpowiednio 84,7 i  86,6 proc.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando