mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Umowa z MAN-em podpisana

Umowa z MAN-em podpisana

"Podpisana dziś (16-08-2005r.) umowa jest dowodem na to, że warunki do prowadzenia inwestycji w Polsce są bardzo dobre" - powiedział Minister Gospodarki i Pracy Jacek Piechota w trakcie uroczystości podpisania umowy ramowej z koncernem MAN

Umowa z MAN-em podpisana

W spotkaniu, które odbyło się 16 sierpnia br. w Kancelarii Premiera Rady Ministrów, wzięli udział m.in.: premier Marek Belka, podsekretarz stanu w MGiP Marcin Kaszuba, prezes PAIiIZ Andrzej Zdebski, wiceprezes PAIiIZ Sebastian Mikosz oraz przewodniczący Zarządu koncernu MAN Nutzfahrzeuge AG Anton Weinmann.

Koncern zainwestuje w fabrykę samochodów ciężarowych od 90 do 100 mln euro. Zatrudnienie znajdzie w niej ponad 650 osób, a roczna produkcja wyniesie 15 tys. pojazdów. Minister Gospodarki i Pracy Jacek Piechota zaznaczył, że łączne wsparcie dla inwestycji ze strony polskiej na lata 2006-2008 wyniesie 52 mln zł. Jednocześnie wspomniał, że w tym okresie przychody budżetu państwa z tytułu inwestycji MAN będą 3-krotnie wyższe niż udzielone wsparcie i wyniosą ok. 156 mln zł.

Z kolei prezes MAN Anton Weinmann powiedział, że podpisana umowa oznacza utworzenie wielu nowych miejsc pracy. Podkreślił, że współpraca z Polską oraz z krajami Europy Środkowo-Wschodniej, przynosi pozytywne efekty. "Cieszę się bardzo z podpisanej dzisiaj umowy" - dodał Weinmann.

Razem z firmą MAN w Polsce zainwestuje kilku jego poddostawców. To oznacza, że w ciągu trzech lat wszystkie projekty pozwolą na stworzenie 10 tys. nowych miejsc pracy w okolicach powstałej fabryki. Premier Marek Belka podkreślił, że projekt MAN-a jest inwestycją najwyższej jakości, gdyż będzie przyciągać do Niepołomic innych inwestorów i stworzy wokół Niepołomic klaster poddostawców.

Wiceprezes PAIiZ Sebastian Mikosz zaznaczył również, że sukces związany z podpisaniem umowy przeżywają nie tylko Niepołomice, ale również cała Małopolska, która przyjmie nowych inwestorów.

Polska wygrała ze słowackimi Koszycami i Węgrami. MAN produkuje obecnie w Starachowicach samochody ciężarowe oraz części do autobusów, zaś w Poznaniu autobusy. Jesienią 2005 r. rozpoczną się prace budowlane związane z budową nowej fabryki MAN w Niepołomicach. Pierwsze ciężarówki powinny zjechać z taśmy produkcyjnej w połowie 2007 r.


Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.