mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Unijne tablice od 2 maja

Unijne tablice od 2 maja

Ministerstwo Transportu i Budownictwa informuje, że 2 maja 2006 r. wchodzi w życie rozporządzenie MTiB z dnia 20 kwietnia 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz.U. Nr 70, poz. 489), które wprowadza unijny wzór tablic rejestracyjnych.

Unijne tablice od 2 maja

Tablice rejestracyjne wydane przez organy rejestrujące do dnia 1 maja 2006 r. zachowują ważność. Rozporządzenie umożliwia jednak, na wniosek właściciela pojazdu, wymianę posiadanych tablic rejestracyjnych na tablice nowego wzoru, z zachowaniem dotychczasowego numeru rejestracyjnego.

Wprowadzenie nowego wzoru tablic rejestracyjnych nie wiąże się ze zmianą opłat za ich wydanie, pobieranych przez organ rejestrujący.

Nowy wzór tablic rejestracyjnych odpowiada wymaganiom Rozporządzenia Rady WE Nr 2411/98 z dnia 3 listopada 1998 r. w sprawie uznawania w ruchu wewnątrzwspólnotowym znaków wyróżniających Państwo Członkowskie, w którym zarejestrowano pojazdy silnikowe i ich przyczepy. Nowe przepisy zachowują dotychczasowy wzór nalepki kontrolnej umieszczanej na przedniej szybie pojazdu z flagą Polski i znakami „PL”.

Istotna może wydawać się także informacja dla wszystkich kierujących, wybierających się z nowymi tablicami za granicę. Na tych samochodach obowiązkowo będzie musiała być widoczna naklejka ze znaczkiem "PL".

Czytaj także:

Będzie unijne prawo jazdy 2006-03-29
Tematy w artykule: Unijne tablice rejestracyjne

Podobne wiadomości:

Trzeba oddać tablice!

Trzeba oddać tablice!

Finanse i prawo 2009-06-05

W Europie łatwiej przeprowadzisz się z autem

W Europie łatwiej przeprowadzisz się z autem

Finanse i prawo 2013-07-18

Komentuj:

~Polak 2006-06-08

Piszcie zrozumiale.Artykuł jest tak zakręcony, że nic z niego nie wynika oprócz informacji o gwiazdkach w tablicy. Z tego artykułu i głupi nie zrozumie czy było trzeba i czy nadal trzeba i gdzie naklejaćnaklejki ze PL znakiem.

~romek 2006-05-05

i nie masz racji kapsel, bo wg przepisów (rozporzadzenie MI), to wlasnie jest taki wymóg, by auto z tego typu rejestracją mialo nalepke PL, choć przyznam ze to faktycznie bzdura

~Capsel 2006-05-05

Od 1 maja 2004 pojazd zaopatrzony w nową tablicę rejestracyjną z polską flagą będzie zwolniony z obowiązku posiadania naklejki PL. W wypadku pojazdu ze starą tablicą rejestracyjną musi on być oznaczony nalepką z czarnym napisem PL na białym tle. (Ministerstwo Infrastruktury)

~Capsel 2006-05-05

No i kolejna bzdura w tym serwisie! Nowy wzór tablic rejestracyjnych ZWALNIA z obowiązku posiadania dodatkowej naklejki PL.

~Slawek 2006-05-05

Tutaj nie ma nic do rozumienia. Jakiś polski urzędnik, któremu za to płacą, nie wprowadził zmian do przepisów likwidujacych nalepki PL na samochodach jadących za granicę i tyle, To zwykłe urzednicze zamiedbanie. Jakich wiele w kraju. :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.