mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Unimog na krótko

Unimog na krótko

Na zbliżających się targach pojazdów użytkowych IAA, które odbędą się w Hanowerze w dniach 21-28 września grupa Mercedes-Benz zaprezentuje wersję popularnej ciężarówki wielozadaniowej Unimog z krótkim rozstawem osi. Auto w sprzedaży dostępne będzie w wersji o dmc do 7,5 lub 8,5 tony.

Unimog na krótko
Nowy Unimog jest krótszy od swojego poprzednika o równe 30 centymetrów, a więc aktualny rozstaw osi mierzy 2,70 m. Dzięki zastosowaniu krótszej konstrukcji zmniejszył się także promień skrętu do 12,80 m, co w przypadku multifunkcjonalnego samochodu wykorzystywanego często przy różnego rodzaju budowach nie jest bez znaczenia.

Za napęd w Mercedesie odpowiedzialny jest czterocylindrowy silnik TD (Turbo Diesel) o mocy 156 koni mechanicznych. Jednostka ma pojemność 4250 ccm i spełnia normy emisji spalin Euro 4. Trzecia generacja niemieckiego Unimog-u oferowana będzie na rynku w drugiej połowie przyszłego roku, a jego cena będzie niższa od modelu U 300.

Czytaj także:

Praga w Polsce 2006-05-23

Sportowo-luksusowo-terenowa ciężarówka 2005-12-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.