mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Unimog przyszłości

Unimog przyszłości

Dla uczczenia okrągłych urodzin Unimoga, zespół Mercedes-Benz Special Trucks (MBS) stworzył nowatorski prototyp, bazujący na modelu U 5000. Zupełnie jak pierwowzór sprzed 60 lat, Unimog przyszłości ma otwartą kabinę.

Unimog przyszłości
Ekipa z Mercedes-Benz Special Trucks (MBS) - odpowiedzialna za modele Unimog, Econic i Zetros - stworzyła we współpracy ze stylistami Daimlera z Sindelfingen unikalne studium designerskie, zaprezentowane 3 czerwca w fabryce w Wörth. Dynamiczna, pełna ekspresji twarz prototypu nawiązuje do innych aut spod znaku gwiazdy i zdradza kształt przyszłych pokoleń Unimoga.
- Koncepcyjny Unimog to spotkanie przyszłości z przeszłością - mówi Yaris Pürsün, szef Mercedes-Benz Special Trucks. Bertrand Janssen, odpowiedzialny za design użytkowych pojazdów Daimlera, dopowiada, że prototyp w pełni odzwierciedla uniwersalny charakter seryjnego Unimoga. I choć jego legendarna wszechstronność liczy już 60 lat, gotowa jest napędzać kolejne generacje.

Prototyp powstał na bazie Unimoga U 5000, znanego z nieprzeciętnych własności terenowych. Polakierowane na czerwono sprężyny kontrastują z karoserią w kolorze żywej zieleni. Korzenie tej awangardowej formy zespół designerów pod wodzą Bertranda Janssena odnalazł w świecie trujących żab - jaskrawo ubarwionych stworzeń, podobnie jak Unimog zdolnych poruszać się na lądzie i w wodzie. Zieleń ma dodatkowy, symboliczny wymiar, w przeszłości towarzyszyła bowiem poprzednim generacjom modelu. Imponująca bryła spoczywa na ogromnych kołach z 5-ramiennymi obręczami.
- Stworzyliśmy purystyczny prototyp z elementami, które mogą w przyszłości pojawić się w kolejnych generacjach modelu. - stwierdza Janssen. Jeden z tych elementów łączy Unimoga przyszłości z tym sprzed 60 lat. Obydwa pojazdy mają nadwozie typu kabriolet.
- W ciągu ostatnich 60 lat Unimog stał się jednym z ambasadorów marki Mercedes-Benz. Niezależnie od tego, czy pracuje on dla sektora publicznego i prywatnego w Europie, bierze udział w ekstremalnych wyprawach w poszukiwaniu ropy naftowej w Chinach, czy służy jako samochód kempingowy, wciąż dowodzi innowacyjności zespołu MBS.  

Podobne wiadomości:

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Mercedes Klasa E W213 – brak weny u projektantów

Mercedes Klasa E W213 – brak weny u...

Premiery 2016-01-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.