mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Unimog w rajdzie Maroko Challenge

Unimog w rajdzie Maroko Challenge

NAC Rally Team, na Unimogu U400 rozpocznie zmagania w rajdzie Maroko Challenge. Będzie to afrykański etap przygotowań zespołu do rajdu Dakar 2013.

Unimog w rajdzie Maroko Challenge
- Ponieważ Dakar planujemy przejechać samochodem klasy T4, a więc ciężarówką, już teraz zaczynamy starty w tej właśnie klasie. Nowo kupiony i przygotowany Mercedes Unimog U400 ma za sobą dobrą dakarową historię - startował w tym rajdzie dwukrotnie i dwukrotnie go ukończył - mówi Piotr Domownik odpowiedzialny za stronę techniczną w teamie.

Trzecie miejsce w ciężarówce zajmie gościnnie dziennikarka - Beata Sadowska. Od dłuższego czasu zamieszana w relacje z rajdów cross-country postanowiła osobiście pokonać pustynię w warunkach rajdowych.  Rajd Maroko Challenge trwa 7 dni. Zawodnicy pokonają ok. 2000 km przez cale niemal Maroko walcząc tak z kamienistą jak i piaszczystą pustynią.

- To będzie na pewno nowa przygoda. W zeszłym roku w tym marokańskim rajdzie zajęliśmy II miejsce jadąc samochodem klasy T2 czyli praktycznie seryjnym. Na pewno będzie ciekawie - dodaje Paweł Molgo, jeden z kierowców zespołu.

Podobne wiadomości:

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Mercedes Klasa E W 213 - znamy polskie ceny!

Mercedes Klasa E W 213 - znamy polskie ceny!

Aktualności 2016-01-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.