mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Unimog w rajdzie Maroko Challenge

Unimog w rajdzie Maroko Challenge

NAC Rally Team, na Unimogu U400 rozpocznie zmagania w rajdzie Maroko Challenge. Będzie to afrykański etap przygotowań zespołu do rajdu Dakar 2013.

Unimog w rajdzie Maroko Challenge
- Ponieważ Dakar planujemy przejechać samochodem klasy T4, a więc ciężarówką, już teraz zaczynamy starty w tej właśnie klasie. Nowo kupiony i przygotowany Mercedes Unimog U400 ma za sobą dobrą dakarową historię - startował w tym rajdzie dwukrotnie i dwukrotnie go ukończył - mówi Piotr Domownik odpowiedzialny za stronę techniczną w teamie.

Trzecie miejsce w ciężarówce zajmie gościnnie dziennikarka - Beata Sadowska. Od dłuższego czasu zamieszana w relacje z rajdów cross-country postanowiła osobiście pokonać pustynię w warunkach rajdowych.  Rajd Maroko Challenge trwa 7 dni. Zawodnicy pokonają ok. 2000 km przez cale niemal Maroko walcząc tak z kamienistą jak i piaszczystą pustynią.

- To będzie na pewno nowa przygoda. W zeszłym roku w tym marokańskim rajdzie zajęliśmy II miejsce jadąc samochodem klasy T2 czyli praktycznie seryjnym. Na pewno będzie ciekawie - dodaje Paweł Molgo, jeden z kierowców zespołu.

Podobne wiadomości:

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Mercedes Klasa E W 213 - znamy polskie ceny!

Mercedes Klasa E W 213 - znamy polskie ceny!

Aktualności 2016-01-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.