mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z homologacją

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z homologacją

Choć firma Ursus kojarzy nam się głównie z mknącym po polu czerwonym ciągnikiem, to zakres jej działalności jest znacznie szerszy. Niebawem lubelskich pasażerów będzie woził elektryczny autobus miejscowej produkcji.

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z homologacją
13 kwietnia Ursus Ekovolt otrzymał homologację drogową i pierwszy egzemplarz tego elektrycznego autobusu zostanie oddelegowany do służby na ulicach Lublina. Pojazd został stworzony przez inżynierów ośrodka badawczego Ursus R&D w Lublinie przy wsparciu firmy AZM Kutno.

"Przy obecnym poziomie zanieczyszczenia powietrza i ruchu kołowego w miastach autobusy  ekologiczne  to przyszłość w transporcie drogowym. W związku z wdrażaniem polityki zielonego transportu, oczekujemy zwiększonego popytu na tego typu autobusy w  Polsce i innych krajach unijnych. Wierzymy,  że naszym pojazdem zdobędziemy nie tylko  Lublin  czy  inne polskie miasta, ale także perspektywiczne rynki Europy Zachodniej" - mówi Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu Ursus S.A.

12-metrowy autobus zabierze na pokład 70 pasażerów, w tym 23 na miejscach siedzących. Ursus Ekovolt na prądzie z jednego ładowania baterii może przejechać nawet 200 kilometrów, ale ładowany będzie na końcu każdej trasy. W 15 minut na pętli naładuje 80% akumulatorów, co pozwoli mu przebyć 100km.

"Autobus elektryczny Ursusa wyróżniają innowacyjne rozwiązania techniczne, dobra cena oraz łatwość obsługi. Baterie są wymienialne i umieszczono je po bokach pojazdu na wysokości podłogi, a nie na dachu jak w przypadku konkurencyjnych marek. Dzięki temu jest do nich łatwy dostęp, co pozwala na szybką wymianę zasilania" – dodał Prezes Zarajczyk

Ursus od 2 lat zaopatruje Lublin także w trolejbusy - w bieżącym roku miasto otrzyma ostatnią transzę pojazdów, a razem będzie ich 38. Teraz do pracy ruszą z kolei elektryczne Ekovolty - z tak prężnie działającej i innowacyjnej firmy w przemyśle motoryzacyjnym możemy być dumni.

Podobne wiadomości:

Terberg Type YT202-EV: Elektryczna ciężarówka...

auto motor i sport 2015-03-24

Terberg Type YT202-EV to pierwsze elektryczna ciężarówka zrobiona wspólnie przez BMW i grupę SCHERM. Na ulice Monachium ma wyjechać już w połowie roku.

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Komentuj:

~adam 2015-04-20

"lublińskich", serio? lubelskich!

~adam 2015-04-20

"lublińskich", serio? lubelskich!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.