mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ursus na Bałkanach

Ursus na Bałkanach

Spółka URSUS SA i spółka ELVACO A.D. zawarły umowę dotyczacą współpracy. Na mocy podpisanego dokumentu URSUS SA wraz z ELVACO A.D. utworzą na terenie Bośni i Hercegowiny spółkę joint-venture zajmująca się produkcją i montażem ciągników rolniczych pod marką Ursus. W nowo powstałej spółce URSUS i ELVACO będą posiadały po 50% udziałów.

Ursus na Bałkanach
Nowo powołana spółka powinna rozpocząć działalność operacyjną w czwartym kwartale 2012r.

Spółka ELVACO AD na rynku bałkańskim działa nieprzerwanie od 1974 roku. Posiada cztery zakłady zajmujące się produkcją materiałów spawalniczych - elektrod, urządzeń technologicznych, siatki zbrojeniowej i systemów ogrodzeniowych oraz szyn do szybów windowych. Od 2009 roku ELEVACO jest częścią BOBAR Group. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Banja Luce.

Ursus SA jest jedyną spółką z segmentu maszyn i urządzeń rolniczych notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ursus SA to wyłącznie polski kapitał. Spółka posiada zakłady produkcyjne w Lublinie, Dobrym Mieście, Biedaszkach Małych k. Kętrzyna i Opalenicy.

Komentuj:

~poczytajcie o historii firmy URSUS 2012-08-16

w dodatku przy sprzedaży 12 tys. nowych traktorów w lipcu ursus ma jakiś nędzny promil rynku,to można dostać k..wicy

~pit 2012-08-16

Ursusa już nie ma. To tylko jakaś mała firemka kupiła nazwę i sprzredaje chińszczyznę po tą marką. pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.