mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ursus na Bałkanach

Ursus na Bałkanach

Spółka URSUS SA i spółka ELVACO A.D. zawarły umowę dotyczacą współpracy. Na mocy podpisanego dokumentu URSUS SA wraz z ELVACO A.D. utworzą na terenie Bośni i Hercegowiny spółkę joint-venture zajmująca się produkcją i montażem ciągników rolniczych pod marką Ursus. W nowo powstałej spółce URSUS i ELVACO będą posiadały po 50% udziałów.

Ursus na Bałkanach
Nowo powołana spółka powinna rozpocząć działalność operacyjną w czwartym kwartale 2012r.

Spółka ELVACO AD na rynku bałkańskim działa nieprzerwanie od 1974 roku. Posiada cztery zakłady zajmujące się produkcją materiałów spawalniczych - elektrod, urządzeń technologicznych, siatki zbrojeniowej i systemów ogrodzeniowych oraz szyn do szybów windowych. Od 2009 roku ELEVACO jest częścią BOBAR Group. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Banja Luce.

Ursus SA jest jedyną spółką z segmentu maszyn i urządzeń rolniczych notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ursus SA to wyłącznie polski kapitał. Spółka posiada zakłady produkcyjne w Lublinie, Dobrym Mieście, Biedaszkach Małych k. Kętrzyna i Opalenicy.

Komentuj:

~poczytajcie o historii firmy URSUS 2012-08-16

w dodatku przy sprzedaży 12 tys. nowych traktorów w lipcu ursus ma jakiś nędzny promil rynku,to można dostać k..wicy

~pit 2012-08-16

Ursusa już nie ma. To tylko jakaś mała firemka kupiła nazwę i sprzredaje chińszczyznę po tą marką. pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.