mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ursus w Lublinie

Ursus w Lublinie

Jeszcze w tym roku zarząd spółki POL-MOT Warfama SA planuje uruchomienie produkcji pierwszej testowej serii ciągników sprzedawanych pod marką URSUS. Zgodnie z planami produkcja ciągników będzie miała miejsce w lubelskim oddziale spółki zlokalizowanym na terenie dawnej fabryki samochodów przy ul. Mełgiewskiej. Jak przewidują władze spółki pierwsza pilotażowa seria Ursusów obejmująca minimum 50 sztuk zjedzie z taśmy montażowej jeszcze przed końcem roku. Ciągniki te będą przeznaczone przede wszystkim do zastosowań w rolnictwie, ale również sadownictwie, służbach komunalnych, leśnych i innych.

Ursus w Lublinie
Działania realizowane przez władze Spółki są wyrazem przyjętej przez zarząd strategii  mającej na celu sukcesywne zwiększanie wolumenu sprzedaży ciągników tak, by w niedalekiej przyszłości stać się liderem w tym segmencie rynku. Efektem działań realizowanych obecnie przez władze Spółki będzie również znaczące zwiększenie ilości miejsc pracy w Lublinie. W związku z rozszerzeniem działalności firma planuje zatrudnienie ok. 100 nowych pracowników.

- Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami będziemy robili wszystko, aby marka URSUS odzyskała swój dawny blask, i na nowo stała się synonimem jakości i siły polskiego przedsiębiorstwa - powiedział Andrzej Zarajczyk, dyrektor generalny POL-MOT Holding SA. - Będziemy robili wszystko aby odbudować potęgę i pokazać siłę polskiej marki.

POL-MOT Warfama SA to jeden z największych polskich producentów sprzętu dla rolnictwa oraz jedyna spółka z branży maszyn i urządzeń rolniczych, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.  POL-MOT Warfama S.A. specjalizuje się w produkcji pras zw?ających, owijarek, rozrzutników obornika, przyczep, ładowaczy czołowych TUR, ładowaczy zaczepianych i zawieszanych tylnych, ciągników rolniczych, a także samochodów Grand Tiger typu Pick-up montowanych w oddziale lubelskim, których sprzedaż ruszyła z początkiem czerwca 2011. Grand Tiger został wyposażony w wysokoprężną jednostkę o mocy 170 KM firmy KIA i oczywiście w napęd na obie osie.

11 marca 2009 roku POL-MOT Warfama SA otrzymała świadectwo homologacji na samochód Grand Tiger. Jest to sukces inżynierów z Warfamy, którzy w ciągu niecałych 9 miesięcy dokonali wszystkich niezbędnych zmian, doprowadzając do zgodności samochodu z dyrektywami Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że inżynierom z lubelskiego oddziału spółki, jako pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych w Europie, udało się uzyskać homologację na samochód pochodzący z Chin. Ofertę spółki uzupełnia linia technologiczna do produkcji ekologicznych brykietów, która w chwili obecnej jest najbardziej wydajną tego typu linią na rynku krajowym.

Odbudowa przemysłu z branży maszynowej i motoryzacyjnej jest jednym z priorytetów rozwoju gospodarczego miasta zawartych w Strategii Lublin 2020. Tereny dawnej fabryki samochodów są doskonałą lokalizacją dla tego sektora produkcyjnego, co doceniły już firmy takie jak MW Lublin sp. z o.o. i D&D Resory Polska sp. z o.o.

Podobne wiadomości:

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Polskie drogi 2016-04-15

Komentuj:

~toreon 2011-08-25

Trzymam kciuki! Powodzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model