mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Usprawnią proces karania kierowców

Usprawnią proces karania kierowców

W Legionowie trwa wyjazdowe posiedzenie gdzie omawiany będzie nowatorski projekt "Automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym". Projekt ten może być rewolucją w podejściu do problematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Polsce.

Usprawnią proces karania kierowców
Projekt zakłada stworzenie na polskich drogach usystematyzowanej sieci fotoradarów i maksymalne wykorzystanie ich efektywności. Jednocześnie, aby mógł on spełniać swoje zadanie, muszą istnieć odpowiednie mechanizmy, które pozwolą łatwo i szybko wyciągać konsekwencje wobec osób dopuszczających się naruszeń w ruchu drogowym.

Autorzy projektu zakładają, że utworzenie centrum automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym usprawni postępowanie w sprawach o naruszenia przez kierowców dopuszczalnych prędkości maksymalnych, a także uwolni policjantów od dotychczasowych długotrwałych procedur i umożliwi ich skierowanie do pełnienia służby na drogach. Centrum ma funkcjonować w ramach istniejącej struktury Inspekcji Transportu Drogowego.

Centrum automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym ma ujawniać naruszenia przepisów ruchu drogowego, a w szczególności przekraczania przez kierujących pojazdami dopuszczalnej prędkości. Ma również gromadzić informacje dotyczące danych pojazdu, którym naruszono przepisy ruchu drogowego, wizerunku kierowcy, daty, czasu i miejsca popełnienia naruszenia, prędkości pojazdu, danych właściciela, posiadacza lub kierowcy pojazdu.

Centrum ma ponadto prowadzić posterowania administracyjne i egzekucyjne w sprawach o ukaranie za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Ma również współdziałać z zarządcami dróg co do instalacji i usuwania urządzeń rejestrujących.
Tematy w artykule: KGP mandaty

Podobne wiadomości:

Fotoradary wracają do Warszawy

Fotoradary wracają do Warszawy

Finanse i prawo 2016-12-21

Zapomniałeś prawa jazdy? I tak zabiorą

Zapomniałeś prawa jazdy? I tak zabiorą

Finanse i prawo 2016-11-11

Rząd zajął się likwidacją luki prawnej, która umożliwiała uniknięcie konsekwencji w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Wystarczy, że kierowca oznajmił, że nie ma przy sobie dokumentu, a policja nie mogła go zatrzymać.

Komentuj:

~morg 2008-06-10

i na takie centrum pieniądze się pewnie znajdą, bo wkońcu ma ono przynosić budżetowi zyski... a drogi przynoszą same straty, nie dość że trzeba je budować to jeszcze wypada potem o nie dbać...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.