mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Usprawnienie odpraw na wschodzie już wkrótce

Usprawnienie odpraw na wschodzie już wkrótce

Ministerstwo infrastruktury zapewnia, że jeszcze w tym roku kolejki TIR-ów na przejściach z Białorusią i Ukrainą będą mniejsze. Przedstawiciele rządów Polski, Białorusi i Ukrainy podpisali trójstronną deklarację o ulepszeniu procedur granicznych. Zgodnie z nią powstaną grupy robocze, których celem będzie usprawnieniem odpraw TIR-ów na przejściach zapenił Wiceminister Tadeusz Jarmuziewicz.

Usprawnienie odpraw na wschodzie już wkrótce
- Głównym celem grup roboczych jest to, aby służby odpowiedzialne za odprawę TIR-ów po obu stronach granicy dogadały się i zsynchronizowały swoją pracę" - powiedział wiceminister.

W podpisaniu deklaracji uczestniczyli również przedstawiciele Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego (IRU) . Jej prezydent Janusz Łacny podkreślił że odprawę TIR-ów usprawni harmonizacja zasad funkcjonowania przejść granicznych. - Nie może być tak, że przepisy dotyczące dokumentacji, czy ważenia TIR-ów po obu stronach granicy są różne - powiedział prezydent IRU.

Przedstawiciele resortów z trzech krajów zgodzili się, że największym uproszczeniem byłaby wspólna odprawa celna TIR-ów na granicach. Minister Jarmuziewicz podkreślił, że ze strony Polski jest to możliwe. Wiceministrowie transportu Białorusi - Mikałaj Wierchawiec i Ukrainy - Leonid Sergiejenko zaznaczyli, że ich kraje również gotowe są do prac nad wspólną odprawą celną.

W podpisaniu deklaracji uczestniczyli także przedstawiciele polskich, białorusich i ukraińskich zrzeszeń przewoźników. Przedstawiciele Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego zapowiedzieli monitorowanie prac grup roboczych.

Podobne wiadomości:

ESP obowiązkowe za 2 lata!

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe zdjęcie do prawa jazdy

Nowe zdjęcie do prawa jazdy

Finanse i prawo 2016-03-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross