mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Usterka ABS w Lancii Ypsilona

Usterka ABS w Lancii Ypsilona

Możliwość przetarcia przewodów systemu ABS może doprowadzić w konsekwencji do zaprzestania działania tego systemu. Z tego powodu właściciele niektórych egzemplarzy Lancii Ypsilon będą proszeni do autoryzowanych serwisów włoskiej marki.

Usterka ABS w Lancii Ypsilona
Fiat Auto Poland z siedzibą w Bielsku-Białej powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych samochodach marki Lancia Ypsilon, wyprodukowanych w polskiej fabryce Fiata, może dojść do uszkodzenia lub przetarcia wiązki przewodów ABS na skutek ocierania o krawędź podstawy akumulatora. W takiej sytuacji układ ABS przestanie działać i nie zapobiegnie zjawiskom występującym po zablokowaniu kół, takim jak ściąganie samochodu w bok czy utrata kontroli nad kierowanym samochodem. Uszkodzenie układu ABS sygnalizowane jest kontrolką na zestawie wskaźników.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 79 samochodów marki Lancia Ypsilon.

Wszyscy klienci, który zakupili samochody objęte akcją naprawczą są powiadamiani przez autoryzowanych partnerów indywidualnymi listami i wzywani do autoryzowanych serwisów w celu kontroli i dokonania stosownej naprawy.

Podobne wiadomości:

Top 7 udanych powrotów

Top 7 udanych powrotów

Aktualności 2015-08-29

Lancia Ypsilon przeszła lifting

Lancia Ypsilon przeszła lifting

Premiery 2015-09-10

Komentuj:

~radush 2011-11-26

79 to niewielka liczba w porównaniu z np. 1600 sztuk wadliwych Volvo. Każdemu zdarza się jakaś usterka, szczególnie w nowych modelach. A tak ogólnie patrząc to Ypsilon jest świetnym modelem, który się Lancii bardzo udał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.