mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Usterka ABS w Lancii Ypsilona

Usterka ABS w Lancii Ypsilona

Możliwość przetarcia przewodów systemu ABS może doprowadzić w konsekwencji do zaprzestania działania tego systemu. Z tego powodu właściciele niektórych egzemplarzy Lancii Ypsilon będą proszeni do autoryzowanych serwisów włoskiej marki.

Usterka ABS w Lancii Ypsilona
Fiat Auto Poland z siedzibą w Bielsku-Białej powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych samochodach marki Lancia Ypsilon, wyprodukowanych w polskiej fabryce Fiata, może dojść do uszkodzenia lub przetarcia wiązki przewodów ABS na skutek ocierania o krawędź podstawy akumulatora. W takiej sytuacji układ ABS przestanie działać i nie zapobiegnie zjawiskom występującym po zablokowaniu kół, takim jak ściąganie samochodu w bok czy utrata kontroli nad kierowanym samochodem. Uszkodzenie układu ABS sygnalizowane jest kontrolką na zestawie wskaźników.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 79 samochodów marki Lancia Ypsilon.

Wszyscy klienci, który zakupili samochody objęte akcją naprawczą są powiadamiani przez autoryzowanych partnerów indywidualnymi listami i wzywani do autoryzowanych serwisów w celu kontroli i dokonania stosownej naprawy.

Podobne wiadomości:

Renault ZOE - akcja serwisowa

Renault ZOE - akcja serwisowa

Aktualności 2016-03-25

EuroNCAP znowu rozbija (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~radush 2011-11-26

79 to niewielka liczba w porównaniu z np. 1600 sztuk wadliwych Volvo. Każdemu zdarza się jakaś usterka, szczególnie w nowych modelach. A tak ogólnie patrząc to Ypsilon jest świetnym modelem, który się Lancii bardzo udał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross