mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Usterka w Lublinach

Usterka w Lublinach

50 tys. wadliwych Daewoo.

Ponad 50 tys. samochodów Lublin, które wyprodukowane były między marcem 1997 roku a listopadem 2000 w upadłych już zakładach Daewoo w Lubilnie, ma wadę układu kierowniczego. Do tej pory wystąpiły już awarie w ponad 100 przypadkach. Na szczęście ani razu nie doprowadziło to do poważniejszego wypadku, w którym ucierpieliby ludzie.

Aby usunąć wadę należy wymienić zwrotnicę na nową, zmodyfikowaną. Koszt tej naprawy wyniesie około 60 zł, jednak będą go musieli ponieść właściciele aut. Po wykonaniu naprawy można zgłosić się do lubelskiego sądu z żądaniem zwrotu wydanych pieniędzy z masy upadłościowej Daewoo, nie jest jednak pewne czy się je otrzyma.

O wadzie układu kierowniczego Daewoo wiedziało jeszcze przed upadkiem fabryki, jednak nie informowało o tym użytkowników aut, ponieważ ze względów finansowych nie mogło przeprowadzić koniecznych napraw. Od listopada ubiegłego roku Daewoo montowało już w Lublinach nową, ulepszoną zwrotnicę.

Z początkiem przyszłego roku ma być uruchomiona nowa produkcja Lublinów we współpracy z Wytwórnią Silników Wysokoprężnych Andoria z Andrychowa, która produkowała silniki do dostawczego Daewoo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.