mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Usterki w Audi i Volkswagenach z TDI

Usterki w Audi i Volkswagenach z TDI

O możliwości wystąpienia tej usterki informowaliśmy już dość szczegółowo w przypadku modeli marki Skoda z dwulitrowym dieslem TDI. Do serwisów będą musieli się zgłosić jednak także właściciele niektórych modeli Audi i Volkswagenów.

Usterki w Audi i Volkswagenach z TDI
Przedsiębiorca Kulczyk Tradex z siedzibą w Poznaniu, jako oficjalny importer aut marki Audi i Volkswagen na polskim rynku,  powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych modelach marki Audi oraz Volkswagen, na skutek niewłaściwego materiału zastosowanego do produkcji przewodów wysokiego ciśnienia oraz drgań rezonansowych silnika, w określonych trybach pracy może dojść do pęknięcia przewodu wtryskowego i wycieku oleju napędowego.

Kampanią serwisową objęte zostaną modele Audi A3 i A3 Sportback z roku modelowego 2008–2011, wyposażone w silnik 2,0 L TDI i wyprodukowane w Niemczech, a jeśli chodzi o markę Volkswagen, usterka może wystąpić w następujących modelach: Scirocco, Eos, Golf, Golf Plus, Jetta, Passat, Passat CC, Passat Variant, Tiguan, T5, wyposażonych w silnik 2,0 L CR TDI, wyprodukowanych w Niemczech, z roku modelowego 2009 – 2011.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 6 samochodów marki Audi A3 i A3 Sportback oraz 5.717 aut wymienionych wyżej modeli marki Volkswagen.

Przedsiębiorca poinformuje pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz zaprosi do kontaktu z dowolnym Partnerem Serwisowym Volkswagena bądź Audi w celu umówienia wizyty i usunięcia ewentualnej usterki. Pozostałym właścicielom samochodów obu marek objętych przedmiotową kampanią, zaleca się kontakt z odpowiednimi serwisami.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Cena podstawowa już od: 79 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Audi A3
Audi A3
Cena podstawowa już od: 108 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta
Cena podstawowa już od: 72 290 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Volkswagen Transporter
Volkswagen Transporter
Cena podstawowa już od: 97 995 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Cena podstawowa już od: 97 790 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Volkswagen Scirocco
Volkswagen Scirocco
Cena podstawowa już od: 87 390 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-3dr.
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 61 520 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Aktualności 2017-10-26

Znamy finalistów COTY 2012

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Michał 2012-02-16

Masz gdzies ogłoszenie? Podaj numer... mix-men@wp.pl

~by mechanik. 2012-02-16

perły się zdarzają! np Passat TDI 99r (model 2000) kombi zakupiony od niedowidzącego 91 letniego lekarza który miał sparaliżowaną jedną rękę (żona adwokat, syn pilot, córka prawnik), 94tys! przebiegu gdyż było to 6 auto w rodzinie jeżdżone tylko w słoneczne dni, na co dzień stał pod kocem w ogrzewanym garażu. tydzień przed sprzedażą ten 1 właściciel dokupił 2 komplety opon, wymienił rozrząd, oleje, płyny, paski i kompletne zawieszenie. także nic nie stuka i nie puka, bez wkładu finansowego, tylko klima jest do nabicia. spalanie oscyluje w granicach 3L/100km, jak są korki i ktoś ma ciężką nogę to 3.5L/100km. autko do tego stopnia bezawaryjne, że człowiek zapomniał jak mechanik wygląda, śmiało można maskę zaspawać. w dzień zakupu tego Passacika, syn właściciela zatankował auto do pełna, umył i nawoskował na gorąco, żona podjęła nas wystawną kolacją z kawiorem i przepiórkami w sosie z awokado a córka zrobiła nam na drogę kanapki i kawy w termos. samochód w stanie kolekcjonerskim, jedyny taki w Europie, tylko lać ropę i jechać. na wyposażeniu są: strumienica, szpera, wydech z kwasiaka, rozpórki kielichów, fajera momo, kubły Recaro, stołki w prądzie, murzyn na szybac,. serdecznie polecam to zadbane, doinwestowane autko w Dieselku. będzie służyć wiele lat gdyż nie jest wytłuczone i wykatowane. sprzedaję z bólem serca swoją laleczke, pilnie z powodu wyjazdu, tylko dla miłośnika marki, w dobre ręce.

~amigo 2012-02-12

król i książe wsi - golf i passat TDI

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.