mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Uwaga na nawigacje w Volvo!

Uwaga na nawigacje w Volvo!

Do tej pory zdarzało się nam narzekać na nawigacje w samochodach, głównie ze względu na ich słabe zdolności w szybkim i bezbłędnym doprowadzeniu nas do celu podróży. Nawigacje oferowane za dopłatą w Volvo mogą jednak stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia.

Uwaga na nawigacje w Volvo!
Volvo Auto Polska powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że urządzenia nawigacyjne firmy Garmin typ nüvi 760 i 765, sprzedawane przez Volvo Auto Polska, mogą nie być bezpieczne dla użytkowników z powodu istnienia ryzyka przegrzania akumulatorka, co w konsekwencji może grozić pożarem.

Spółka poinformowała, że na rynku polskim liczba wadliwych urządzeń nawigacyjnych Garmin o symbolu nüvi 760 i 765, zamontowanych w samochodach Volvo w ramach wyposażenia dodatkowego wynosi 1.050.

Właściciele urządzeń Garmin rozprowadzanych przez Volvo zostali poinformowani o realizowanej fabrycznej akcji przywoławczej listem poleconym. W przypadku pytań, posiadacze urządzenia proszeni są o kontakt z autoryzowaną stacją Volvo.

Właściciele urządzeń objętych kampanią naprawczą mogą również sprawdzić, czy wada dotyczy ich urządzenia wpisując na stronie producenta nawigacji numer seryjny urządzenia (podany na tylnej ściance lub dole urządzenia). Jeżeli urządzenie jest objęte akcją, należy zaprzestać korzystania z niego, rozładować akumulator i wykonać instrukcje otrzymane podane na stronie w sprawie zwrotu urządzenia i jego naprawy.

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

~Jules 2011-03-27

dobrze widzieć że wtakiej sytuacji Volvo szybko informuje o takich usterkach... a co do XC90 to pewnie wiele osób chciałoby mieć mieć ten model

kosmoss 2011-03-21

Bo nie pracuję w Volvo. Pisze na forach informacje o tej marce. a jeśli interesuje Cię tak bardzo historia moich aut, to wcześniej miałem Golfa i S40, teraz jest Focus , następny wymarzony to XC90 :)

~chychak 2011-02-10

przedstawicielu volvo na forum, czemu jeździsz focusem a nie którymś volvo? czyżby szwedzki koncern był aż tak biedny?

kosmoss 2011-02-10

Grunt, że w porę informacja została do klientów skierowana co pozwoli uniknąć wszelkich kłopotów. Przedstawiciel Volvo na forum

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic