mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Uwaga - śnieg!

Uwaga - śnieg!

Od wczesnych godzin porannych służby drogowe i kierowcy walczą z kolejnym atakiem zimy. Na obszarze zachodniej i północnej Polski występują obfite opady śniegu.

Uwaga - śnieg!

Bezpieczna jazda zimą - porady Tomasza Czopika, rajdowego Mistrza Polski


Jednak złe warunki atmosferyczne panują także w dużych miastach. W samym Wrocławiu w godzinach porannych doszło do kilku kolizji, a grubość pokrywy śnieżnej wynosi od 15-20 cm. Jak powiedziała mojeauto.pl w rozmowie telefonicznej rzeczniczka prasowa wrocławskiego ZDiK-u Ewa Mazur: „Od godziny 4 rano na drogach Wrocławia pracuje 31 jednostek pługowych. Ich głównym zadaniem jest porządkowanie głównych dróg wojewódzkich, krajowych, powiatowych i tych, po których kursuje komunikacja miejska. Łącznie odśnieżonych zostanie zaledwie 36% dróg.” Podobnie jest także w całym kraju. GDDKiA do walki z zimową nawałnicą zaangażowała ponad 1500 pracowników w całej Polsce. Synoptycy ostrzegają, że opady śniegu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź.

Zobacz "Serwis Zimowy mojeuato.pl"

Należy pamiętać, że w czasie opadów śniegu, jak też po ich zakończeniu warunki panujące na drogach mogą być trudne i niebezpieczne, dlatego też kierowcy powinni dołożyć wszelkich starań, by stan techniczny ich pojazdów nie utrudniał jazdy im samym, ani innym użytkownikom dróg. Ważne jest również dostosowanie prędkości do sytuacji panującej na drodze.

Czytaj także:

Akcja zima

GDDKiA pomaga kierowcom w zimie
Tematy w artykule: GDDKiA śnieg

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.