mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Uważaj na ręczny w Civicu!

Uważaj na ręczny w Civicu!

Trwa niezbyt dobra passa Hondy, jeśli chodzi o wykryte usterki. Przed paroma dniami informowaliśmy o możliwych awariach w modelu Legend, teraz z problemami mogą zetknąć się kierowcy Hondy Civic.

Uważaj na ręczny w Civicu!
Problemy tym razem dotyczą dźwigni hamulca postojowego w modelu Honda Civic zarówno w wersji trzy-, jak i pięciodrzwiowej, z roku modelowego 2006/2007, wyprodukowanego w Wlk. Brytanii.

Z uwagi na nieprawidłowe rozmiary zębatki, jeżeli podczas zaciągania hamulca ręcznego będzie jednocześnie wciśnięty przycisk zwalniający, wówczas hamulec może nie działać prawidłowo. Może to spowodować zsunięcie się samochodu zaparkowanego na wzniesieniu, mimo użycia hamulca ręcznego, co z kolei może stwarzać sytuację niebezpieczną dla uczestników ruchu drogowego oraz przechodniów.

Przedsiębiorca ogłosił już serwisową akcję przywoławczą, którą objętych jest 7.925 samochodów tego modelu. Właściciele aut z usterką zostali poinformowani listami poleconymi o konieczności wizyty w autoryzowanym serwisie w celu dokonania bezpłatnej wymiany dźwigni hamulca ręcznego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 70 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Tematy w artykule: UOKiK Civic

Podobne wiadomości:

Honda Civic IMA i Toyota Prius - Do odważnych...

auto motor i sport 0000-00-00

Jeżdżą na benzynę i prąd. Potrafią złapać trwonioną energię i przechować ją na później, z korzyścią dla kieszeni kierowcy oraz środowiska. Hybrydy, czyli Honda Civic IMA i Toyota Prius.

Wyciekający olej w Astrach

Wyciekający olej w Astrach

Aktualności 2008-05-08

Komentuj:

~Zlomiarz 2008-11-21

Pracuje na zlomowisku w UK i taka akcja jest, bo setki dzwigni przywożą na złomowisko, a może już tysiące.

~DWB 2008-05-09

Jak nie maja o czym pisac to odgrzewaja kotlety. Po pierwsze ten blad zostal rozwiazany w taki oto sposob: zaciagajac reczny nie wciskamy guzika i to wszystko!!! Żadnej akcji serwisowej nie maa!!! Kazdy z wlascicieli dostal rysunek z tekstem jak to robić ("blondynki" tez kupuja hondy civic)

~H 2008-05-09

News był już na stronach w marcu. Nie mają co pisać to wyciągają kotlety do odsmażenia.

~grz 2008-05-09

ładny mi 'news'. Honda rozsyłała info o do właścicieli civiców dobrych kilka miesięcy temu.

~seeker 2008-05-09

Ciekawe co za firma wyprodukowała ten ręczny. Chyba każdy znający się na motoryzacji wie iż części do fabryki produkującej samochody dostarczają inni producenci ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.