mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Użytkowe Hyundaie wjadą do Polski

Użytkowe Hyundaie wjadą do Polski

Ustabilizowana pozycja rynkowa w Europie w segmencie samochodów osobowych zachęciła koreański koncern Hyundai do wejścia na Stary Kontynent również z pojazdami użytkowymi. Jednym z pierwszych krajów, gdzie w ofercie pojawią się użytkowe Hyundaie będzie Polska.

Użytkowe Hyundaie wjadą do Polski
Hyundai Commercial Vehicles to niezależny producent samochodów dostawczych, ciężarówek i autobusów, który należy do koreańskiego koncernu Hyundai Automotive Group. Po umocnieniu obecności w Europie na rynku samochodów osobowych Hyundai planuje ofensywę w segmencie samochodów użytkowych i w tym celu podpisał list intencyjny z firmą Alcadis.

Alcadis będzie oficjalnym importerem i dystrybutorem samochodów użytkowych Hyundai na pięciu rynkach europejskich, w tym także w Polsce. Firma ta jest spółką zależną belgijskiego holdingu Alcopa i od wielu lat partnerem handlowym Hyundaia w Belgii, Luksemburgu i Szwajcarii. Przedstawiciele Alcadis są przekonani, że nowy projekt ma doskonałe perspektywy.

Grupa Alcopa w Polsce jest dystrybutorem marki Isuzu, jak również przygotowuje się do uruchomienia sieci sprzedaży i serwisu marki Ssangyong. - Wprowadzenie na rynek polski pojazdów użytkowych marki Hyundai będzie kolejnym krokiem milowym w realizacji długofalowej strategii rozwoju naszej Grupy – powiedział Jacek Witkowski z Alcadis w Polsce. – Chcemy rozszerzyć dostęp polskim klientom do pojazdów najwyższej jakości, uznanych producentów, którzy do tej pory nie byli obecni lub nie byli skutecznie reprezentowani na naszym rynku.

Polska będzie pierwszym rynkiem, na którym Alcadis rozpocznie działalność jako importer Hyundai Commercial Vehicles. Pierwsze samochody dostawcze i ciężarowe marki Hyundai pojawią się na naszym rynku już w nadchodzącym roku. Na kolejny rok przewidywana jest ekspansja na rynki Belgii, Luksemburga, Holandii i Szwajcarii.

W związku z wejściem do Europy Hyundai Commercial Vehicles planuje wprowadzenie nowych modeli przeznaczonych specjalnie na ten rynek. Pierwszy model z nowej linii produktowej pojawi się w segmencie do 3,5 tony w roku 2012.

Podobne wiadomości:

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Aktualności 2017-05-01

Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.

Hyundai i30 N – polski cennik

Hyundai i30 N – polski cennik

Aktualności 2017-11-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.