mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Użytkowe Hyundaie wjadą do Polski

Użytkowe Hyundaie wjadą do Polski

Ustabilizowana pozycja rynkowa w Europie w segmencie samochodów osobowych zachęciła koreański koncern Hyundai do wejścia na Stary Kontynent również z pojazdami użytkowymi. Jednym z pierwszych krajów, gdzie w ofercie pojawią się użytkowe Hyundaie będzie Polska.

Użytkowe Hyundaie wjadą do Polski
Hyundai Commercial Vehicles to niezależny producent samochodów dostawczych, ciężarówek i autobusów, który należy do koreańskiego koncernu Hyundai Automotive Group. Po umocnieniu obecności w Europie na rynku samochodów osobowych Hyundai planuje ofensywę w segmencie samochodów użytkowych i w tym celu podpisał list intencyjny z firmą Alcadis.

Alcadis będzie oficjalnym importerem i dystrybutorem samochodów użytkowych Hyundai na pięciu rynkach europejskich, w tym także w Polsce. Firma ta jest spółką zależną belgijskiego holdingu Alcopa i od wielu lat partnerem handlowym Hyundaia w Belgii, Luksemburgu i Szwajcarii. Przedstawiciele Alcadis są przekonani, że nowy projekt ma doskonałe perspektywy.

Grupa Alcopa w Polsce jest dystrybutorem marki Isuzu, jak również przygotowuje się do uruchomienia sieci sprzedaży i serwisu marki Ssangyong. - Wprowadzenie na rynek polski pojazdów użytkowych marki Hyundai będzie kolejnym krokiem milowym w realizacji długofalowej strategii rozwoju naszej Grupy – powiedział Jacek Witkowski z Alcadis w Polsce. – Chcemy rozszerzyć dostęp polskim klientom do pojazdów najwyższej jakości, uznanych producentów, którzy do tej pory nie byli obecni lub nie byli skutecznie reprezentowani na naszym rynku.

Polska będzie pierwszym rynkiem, na którym Alcadis rozpocznie działalność jako importer Hyundai Commercial Vehicles. Pierwsze samochody dostawcze i ciężarowe marki Hyundai pojawią się na naszym rynku już w nadchodzącym roku. Na kolejny rok przewidywana jest ekspansja na rynki Belgii, Luksemburga, Holandii i Szwajcarii.

W związku z wejściem do Europy Hyundai Commercial Vehicles planuje wprowadzenie nowych modeli przeznaczonych specjalnie na ten rynek. Pierwszy model z nowej linii produktowej pojawi się w segmencie do 3,5 tony w roku 2012.

Podobne wiadomości:

Kolejny koreański model na Słowacji

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?