mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Użytkowe Piaggio już w Polsce

Użytkowe Piaggio już w Polsce

Piaggio, firma kojarzona przede wszystkim ze skuterami, ma także w swojej ofercie pojazdy użytkowe. Piaggio Porter i Porter Maxxi, to małe samochody dostawcze, proponujące funkcjonalne, konkurencyjne cenowo i profesjonalne rozwiązania transportowe. Oficjalnym dealerem samochodów Piaggio jest firma Edmark Auto z Warszawy, autoryzowany dealer marek Chrysler, Jeep, Dodge, Lancia oraz Piaggio, Vespa, Gilera.

Użytkowe Piaggio już w Polsce

Największą zaletą użytkowych Piaggio jest zwrotność. To zasługa zwartych wymiarów pojazdów (od 3,7 m) oraz najmniejszego promienia skrętu wśród samochodów użytkowych, który w modelu Porter wynosi zaledwie 3,7 metra (średni promień skrętu w innych markach 5,3 metra). Takich charakterystyk nie posiada żaden inny pojazd użytkowy. Dodatkową Porter i Porter Maxxi mają wyjątkowo korzystny stosunek masy pojazdu do ładowności, która dochodzą do 1120 kg (konkurencja bezpośrednia 630 kg).

Pojazdy Porter dostępne są w wersji: rama do zabudowy, skrzynia ładunkowa, wywrotka oraz furgon (także w wersji osobowej). W przypadku modelu Maxxi nie występuje wersja furgon.

Pojazdy napędza czterocylindrowy silnik 1.3 l. o mocy 48 Kw, zasilany benzyną. Opcją są nowe, ekonomiczne i przyjazne środowisku rozwiązania Piaggio Eco Solution - zasilanie LPG (montowany fabrycznie) oraz napęd elektryczny (nie występuje w Maxxi). Piaggio Porter Electric-Power jest najpopularniejszym w Europie minivanem o napędzie elektrycznym (ponad 5000 sprzedanych pojazdów). Wyposażony jest w przełącznik prędkości, który umożliwia zoptymalizowane zużycie energii i zwiększa wydajność pojazdu. Elektryczny zespół napędowy pozwala osiągnąć maksymalną prędkość 57 km/h, oraz średnią wydajność na 110 km. Czas ładowania został zredukowany: oprócz tradycyjnego ośmiogodzinnego cyklu ładowania istnieje też możliwość "szybkiego ładowania", które trwa zaledwie 2 godziny.

Cena podstawowa Piaggio Porter wynosi 10 650 euro (netto) a modelu Maxxi 13 360 (netto)


Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.