mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Użytkowe pojazdy Mercedes-Benz nagrodzone w Lipsku

Użytkowe pojazdy Mercedes-Benz nagrodzone w Lipsku

Podczas 20. edycji Międzynarodowych Targów Samochodowych AMI 2010 w Lipsku, samochody użytkowe Mercedes-Benz zostały kilkukrotnie wyróżnione przez specjalistów z branży.

Użytkowe pojazdy Mercedes-Benz nagrodzone w Lipsku
Już po raz 10. przeprowadzono, podczas targów AMI, konkurs KEP-Transporter Roku 2010, organizowany przez wydawnictwo ETM. Jury złożone z 30 ekspertów z branży przesyłek kuriersko-ekspressowo-pocztowych (tzw. KEP) dokonało oceny 18 uczestniczących w konkursie pojazdów, wybierając zwycięzców w pięciu kategoriach. Po raz pierwszy przyznano nagrodę specjalną w kategorii Napędów Alternatywnych.

Eksperci poddawali modele uczestniczące w konkursie testom na różnych dystansach, w rzeczywistych warunkach eksploatacji. Ocenie podlegały takie cechy jak: funkcjonalność, komfort jazdy, zachowanie się podczas jazdy, design i ekonomiczność. Łącznie testowane pojazdy odbyły 540 jazd wokół Lipska, pokonując w sumie ponad 7000 km.

Markę Mercedes-Benz reprezentowały w tym prestiżowym konkursie modele Sprinter oraz Vito z silnikiem Diesla. Sprinter zdołał utrzymać czołową pozycję, jaką zajmuje od czterech lat, i zdobył w klasie samochodów dostawczych do 3,5 t pierwsze miejsce. Vito, podobnie jak w latach ubiegłych, już po raz piąty znalazł się na czołowym miejscu w klasie samochodów dostawczych do 3 ton.

Oprócz tytułów KEP-Transporter Roku 2010 dla modeli Sprinter i Vito Mercedes-Benz w klasach samochodów dostawczych do 3,0 i 3,5 t, Sprinter w wersji NGT (Natural Gas Technology) zdobył nagrodę w kategorii specjalnej Napędów Alternatywnych. Sprinter NGT z biwalentnym napędem na gaz ziemny, zaprojektowany specjalnie na potrzeby eksploatacji w zurbanizowanym terenie miejskim, zasłużył na uznanie nie tylko z uwagi na znacznie mniejszą emisję spalin i hałasu, lecz także niższe koszty utrzymania. Zbiorniki gazu zostały zamontowane w ekonomiczny sposób pod podłogą, nie ograniczając dzięki temu przestrzeni ładunkowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Sprinter
Mercedes Sprinter
Cena podstawowa już od: 103 443 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.
Mercedes Vito
Mercedes Vito
Cena podstawowa już od: 103 689 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Carlsson C25 – na moment przed premierą

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.