mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Użytkowe pojazdy Mercedes-Benz nagrodzone w Lipsku

Użytkowe pojazdy Mercedes-Benz nagrodzone w Lipsku

Podczas 20. edycji Międzynarodowych Targów Samochodowych AMI 2010 w Lipsku, samochody użytkowe Mercedes-Benz zostały kilkukrotnie wyróżnione przez specjalistów z branży.

Użytkowe pojazdy Mercedes-Benz nagrodzone w Lipsku
Już po raz 10. przeprowadzono, podczas targów AMI, konkurs KEP-Transporter Roku 2010, organizowany przez wydawnictwo ETM. Jury złożone z 30 ekspertów z branży przesyłek kuriersko-ekspressowo-pocztowych (tzw. KEP) dokonało oceny 18 uczestniczących w konkursie pojazdów, wybierając zwycięzców w pięciu kategoriach. Po raz pierwszy przyznano nagrodę specjalną w kategorii Napędów Alternatywnych.

Eksperci poddawali modele uczestniczące w konkursie testom na różnych dystansach, w rzeczywistych warunkach eksploatacji. Ocenie podlegały takie cechy jak: funkcjonalność, komfort jazdy, zachowanie się podczas jazdy, design i ekonomiczność. Łącznie testowane pojazdy odbyły 540 jazd wokół Lipska, pokonując w sumie ponad 7000 km.

Markę Mercedes-Benz reprezentowały w tym prestiżowym konkursie modele Sprinter oraz Vito z silnikiem Diesla. Sprinter zdołał utrzymać czołową pozycję, jaką zajmuje od czterech lat, i zdobył w klasie samochodów dostawczych do 3,5 t pierwsze miejsce. Vito, podobnie jak w latach ubiegłych, już po raz piąty znalazł się na czołowym miejscu w klasie samochodów dostawczych do 3 ton.

Oprócz tytułów KEP-Transporter Roku 2010 dla modeli Sprinter i Vito Mercedes-Benz w klasach samochodów dostawczych do 3,0 i 3,5 t, Sprinter w wersji NGT (Natural Gas Technology) zdobył nagrodę w kategorii specjalnej Napędów Alternatywnych. Sprinter NGT z biwalentnym napędem na gaz ziemny, zaprojektowany specjalnie na potrzeby eksploatacji w zurbanizowanym terenie miejskim, zasłużył na uznanie nie tylko z uwagi na znacznie mniejszą emisję spalin i hałasu, lecz także niższe koszty utrzymania. Zbiorniki gazu zostały zamontowane w ekonomiczny sposób pod podłogą, nie ograniczając dzięki temu przestrzeni ładunkowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Sprinter
Mercedes Sprinter
Cena podstawowa już od: 103 443 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.
Mercedes Vito
Mercedes Vito
Cena podstawowa już od: 102 705 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny...

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach
Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach
Ford zaprezentował nowe wcielenie modelu Transit Custom. Samochód dostawczy o ładowności jednej tony ma całkowicie nowe wnętrze, jest wydajniejszy, a do tego wygląda atrakcyjnie. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku przyszłego roku.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech