mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Używana Astra? Czemu nie!

Używana Astra? Czemu nie!

Wydawało się, że już nigdy do tego nie dojdzie. Wielomiesięczny lider statystyk najbardziej popularnych modeli w serwisie GEpard – Volkswagen Passat – w końcu znalazł pogromcę. W czerwcu największą popularnością wśród wszystkich modeli samochodów używanych cieszył się Opel Astra pierwszej generacji.

Używana Astra? Czemu nie!
Opel Astra I, który określany bywa też jako Astra F (jako kontynuacja nazewnictwa używanego przy modelu Kadett) bądź Astra Classic (od 1998 r. po przeniesieniu produkcji do fabryki Opla w Gliwicach), produkowany był w latach 1991-2002. W momencie debiutu zastąpił on niezwykle zasłużony model – Kadett – którego pięć generacji trafiło do sprzedaży od 1962 roku. Wracając do Astry, wydawało się, że niezwykle trudno będzie jej nawiązać do sukcesów poprzednika, jednak dość szybko stała się jednym z najbardziej popularnych modeli z segmentu kompaktów na europejskim rynku, której rywalizacja o miano najlepszego z Golfem toczy się do dnia dzisiejszego.

Z pewnością duża w tym zasługa sporego zróżnicowania w oferowanej gamie modelowej. Dostępne były wersje hatchback (3- i 5-drzwiowe), sedan, kombi, coupe, kabriolet, a także dość rzadko spotykana dwumiejscowa wersja dostawcza (Delvan). Ponadto miłośnicy mocniejszych wrażeń mogli wybrać 150-konną odmianę sportową Astry (GSi).

Pierwsza pozycja Astry I to nie jedyna w czerwcu obecność tego modelu w rankingu najczęściej poszukiwanych modeli samochodów używanych. Wysoką, ósmą pozycję zajęła bowiem druga generacja kompaktowego Opla. Poza tym na uwagę zasługuje także awans o sześć pozycji i dziesiąta lokata Peugeota 206. Mały Peugeot produkowany od 1998 roku przekroczył niedawno barierę 6 milionów wyprodukowanych egzemplarzy. Nie powinna dziwić zatem coraz większa dostępność tego modelu na rynku wtórnym, a co za tym idzie wzmożone nim zainteresowanie.

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w czerwcu 2008 

1

Opel Astra

+ 4

2

Volkswagen Passat

- 1

3

Opel Vectra

+ 1

4

Audi A4

- 2

5

Ford Mondeo

+ 1

6

Volkswagen Golf IV

+ 1

7

Ford Focus

- 4

8

Opel Astra II

+ 1

9

Renault Megane

- 1

10

Peugeot 206

+ 6

 

Tematy w artykule: raporty

Podobne wiadomości:

Kupujemy coraz mniej diesli

Kupujemy coraz mniej diesli

Aktualności 2016-04-19

Lubimy koreańskie auta - czy to sentyment po Daewoo?

Lubimy koreańskie auta - czy to sentyment po...

Aktualności 2012-10-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.