Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Używane auta nadal górą

Używane auta nadal górą

W 2006 r. 10% Polaków kupiło samochód. Największą popularnością cieszyły się samochody 6-letnie i starsze - od stycznia do grudnia 2006 roku kupiło je 65% nabywców - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP.

Używane auta nadal górą

Auta wyprodukowane w latach 2004-2006 nabyło 16% pytanych, kolejne 12% wybrało pojazdy 3-5 letnie. Średnia cena samochodu zakupionego w 2006 roku to 17 376 zł. Połowa kupujących przeznaczyła na zakup samochodu nie więcej niż 15 000 zł. Kwotę powyżej 40 000 zł. wydało tylko 9% badanych.

Z badania wynika, że zdecydowana większość samochodów została zakupiona za gotówkę. Co dziesiąty badany wybrał opcję mieszaną – gotówka plus kredyt. Jedynie 8% Polaków w całości sfinansowało zakup samochodu pożyczonymi pieniędzmi.

"Wyniki badania wskazują, że w roku 2006 nie dokonał się jeszcze długo oczekiwany przełom wyrównania proporcji samochodów nowych i używanych wśród aut kupionych przez Polaków. Większość nadal stanowią samochody używane, wśród których dominuje zakup pojazdów  starszych, ponad 6-letnich. Wiek kupionych samochodów ma na pewno związek z ich relatywnie niewysoka ceną, ponieważ Polacy - w świetle wyników badania - przeznaczyli na swoje auto stosunkowo mało pieniędzy – średnio około 17 000 zł.

Nadal stosunkowo mało popularne jest wśród naszych rodaków korzystanie z kredytu na zakup samochodu. Jedynie 20% osób, które kupiły samochód w 2006 roku zdecydowało się na wzięcie kredytu na ten cel, w tym zaledwie  8%  w całości dokonało zakupu na kredyt" - komentuje wyniki badania Anna Urbankiewicz, Konsultant ds. Badań Rynku Motoryzacyjnego TNS OBOP.

Czytaj także:

Jak używane, to tylko niemieckie 2007-05-15

Używane wciąż popularne 2007-04-16

Przede wszystkim cena? 2007-03-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj