mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Używane w lipcu

Używane w lipcu

Pierwszy wakacyjny miesiąc przyniósł tylko nieznaczny spadek liczby sprowadzonych samochodów z zagranicy do naszego kraju.

Łącznie Polacy przywieźli w tym miesiącu 71.389 aut, z czego 68.203 pochodziło z terenu innych państw unijnych. Na uwagę zasługuje fakt, iż liczba 3.186 używanych samochodów, które trafiły do nas spoza terenu Unii Europejskiej, jest największa w tym roku i o ponad tysiąc przekracza najlepszy wynik majowy.

Wynik uzyskany w lipcu jest słabszy od najlepszego uzyskanego w maju o prawie 15 tys. aut, jednak spodziewano się, iż lipiec przyniesie dużo większy spadek zainteresowania. Od początku roku do Polski trafiło 511.338 samochodów, w tym 498.943 z UE.

Utrzymujące się duże zainteresowanie autami używanymi sprawia, iż od początku roku tylko z tytułu akcyzy od sprowadzonych samochodów budżet państwa zyskał już 542.885 tys. zł (prawie 73,5 mln zł w maju). Pamiętać jednak należy, iż opłata ta jest kwestionowana przez Komisję Europejską i możliwy jest nawet taki wariant, iż państwo polskie będzie musiało ją zwrócić swoim obywatelom.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.