mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Używane w lipcu

Używane w lipcu

Pierwszy wakacyjny miesiąc przyniósł tylko nieznaczny spadek liczby sprowadzonych samochodów z zagranicy do naszego kraju.

Łącznie Polacy przywieźli w tym miesiącu 71.389 aut, z czego 68.203 pochodziło z terenu innych państw unijnych. Na uwagę zasługuje fakt, iż liczba 3.186 używanych samochodów, które trafiły do nas spoza terenu Unii Europejskiej, jest największa w tym roku i o ponad tysiąc przekracza najlepszy wynik majowy.

Wynik uzyskany w lipcu jest słabszy od najlepszego uzyskanego w maju o prawie 15 tys. aut, jednak spodziewano się, iż lipiec przyniesie dużo większy spadek zainteresowania. Od początku roku do Polski trafiło 511.338 samochodów, w tym 498.943 z UE.

Utrzymujące się duże zainteresowanie autami używanymi sprawia, iż od początku roku tylko z tytułu akcyzy od sprowadzonych samochodów budżet państwa zyskał już 542.885 tys. zł (prawie 73,5 mln zł w maju). Pamiętać jednak należy, iż opłata ta jest kwestionowana przez Komisję Europejską i możliwy jest nawet taki wariant, iż państwo polskie będzie musiało ją zwrócić swoim obywatelom.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport