mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Używane wciąż popularne

Używane wciąż popularne

W marcu do Polski trafiło z zagranicy 83.577 używanych samochodów, co jest wynikiem o 27,7 procent wyższym niż miesiąc wcześniej (65.468) i aż o 67 procent lepszym niż przed rokiem (50.034).

Używane wciąż popularne

Jeśli ktoś się spodziewał, że import aut używanych sam się ureguluje, to będzie srodze zaskoczony dotychczasowymi wynikami. Po pierwszym kwartale roku do kraju trafiło już łącznie 219.295 samochodów używanych (213.830 z UE) i jest to wynik aż o 73,2% wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy to sprowadzonych zostało "zaledwie" 126.598 aut.

Wyraźnej poprawie ulega też struktura wiekowa sprowadzanych aut. W pierwszych trzech kwartałach roku średni wiek rejestrowanych po raz pierwszy samochodów wynosił 8 lat, co przy średniej wieku całego rynku, wynoszącej 14,4 lat, jest co najmniej dobrym rezultatem.

Po zamieszaniach z akcyzą i wymuszonych w związku z tym zmianach w tym podatku, dochody z tego tytułu również poszły w marcu ostro do góry. Od początku roku skarb państwa wzbogacił się z tego tytułu już o ponad 293,9 mln zł, a w samym tylko marcu o niecałe 140 mln zł. W analogicznych okresach roku ubiegłego dochody z tego tytułu wynosiły odpowiednio 147,9 mln i 58,2 mln zł. Rosnące dochody, mimo obowiązujących od grudnia ubiegłego roku niższych stawek podatku akcyzowego, to w głównej mierze efekt sprowadzania coraz młodszych samochodów oraz coraz rzadszego procederu zaniżania wartości auta na fakturze czy umowie sprzedaży.

Komentuj:

~wacława 2007-04-16

A ja sobie sprowadzam prosto z salonu w USA Mitsubishi Galanta 3.8 z pełnym wyposażeniem za 110 000 zł (cen końcowa po opłatach) . To jest najdroższa wersja Galanta ,a u nas co dostanę za 110 000 zł z pełnym wyposażeniem i najmocniejszym silnikiem w ofercie ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.