Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VAT od nowych aut

VAT od nowych aut

Od 2004 r. będzie można odliczać VAT przy zakupie nowych aut. Branża domaga się większych ulg niż projektowane 3 tys. zł od sztuki.

Zaproponowałem, aby można było obniżać podatek należny nawet o 50 proc. podatku naliczonego przy zakupie auta osobowego na cele związane z działalnością gospodarczą, jednak nie więcej niż 3 tys. zł od sztuki. Posłowie to przyjęli - mówi Janusz Lisak, szef podkomisji z Unii Pracy.

Ten pułap nie satysfakcjonuje jednak branży motoryzacyjnej. - Będziemy starać się o wyższą kwotę. Na najbliższym posiedzeniu podkomisji przedstawimy posłom wyliczenia wskazujące, że 3 tys. zł to zbyt niski pułap - mówi Jakub Faryś, dyrektor Stowarzyszenia Oficjalnych Importerów Samochodów. Posiedzenie podkomisji planowane jest w piątek. Nieoficjalnie mówi się, że branżę satysfakcjonuje co najmniej 5 tys. zł.

Od 2004 r. nie będzie można homologować jako ciężarówki pojazdów typu hatchback oraz kombi. Oznacza to, że przy zakupie pojazdów z tzw. kratką firmy nie mogłyby korzystać z prawa do odliczenia 22 proc. VAT. To rozwiązanie wynika z dostosowania polskiego prawa do unijnego. Skutkiem może być spadek sprzedaży tego typu pojazdów, gdyż zdrożeją one o kwotę nieodliczalnego VAT.(...)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?