Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VI Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Mercedesów

VI Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Mercedesów

Już w najbliższy weekend, w dniach 7-10 czerwca, odbędzie się w Lesznie VI Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Mercedesów organizowany przez Klub Zabytkowych Mercedesów Polska.

VI Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Mercedesów

Udział w imprezie, której patronuje prezydent miasta Leszna, zapowiedziało około 60 załóg jadących różnymi historycznymi modelami marki Mercedes.

Odwiedzający będą mogli podziwiać wiele wyjątkowych, wspaniale zachowanych samochodów z gwiazdą na masce, a w szczególności takie rarytasy jak: Mercedes Berlina 200 z 1933 r., jedyny jeżdżący na świecie egzemplarz modelu 200 Roadster z 1936 r., Mercedesa W136 170S Cabrio B z 1950 r., Mercedesy 300 tzw. "Adenauery", Mercedesy 190 SL "Pagody" z lat sześćdziesiątych, Mercedesy W107 (R107 i C107) z lat siedemdziesiątych i inne.

Prawdziwymi gwiazdami wśród gwiazd będą tym razem modele 300 SL Gullwing z 1955 r. i 300 SL Roadster z 1958r., które uświetnią jubileusz 50-lecia obecności legendarnego modelu SL w Polsce.

Początek imprezy odbędzie się w piątkowy poranek, kiedy to o godz. 10.00 rozpocznie się start do rajdu w Zamku Rydzyna. W sobotę tuż przed południem kolumna zabytkowych Mercedesów wjedzie na rynek w Lesznie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przyciemniane szyby w samochodzie
Przyciemniane szyby w samochodzie
Jedną z najpopularniejszych modyfikacji samochodu jest przyciemnianie szyb. Można to zrobić fabrycznie, samemu lub zlecić taką usługę jednemu z zakładów zajmujących się przyciemnianiem. Taki zabieg podniesie komfort użytkowania samochodu pod warunkiem, że jest przeprowadzony z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i norm.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj