mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VI Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Mercedesów

VI Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Mercedesów

Już w najbliższy weekend, w dniach 7-10 czerwca, odbędzie się w Lesznie VI Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Mercedesów organizowany przez Klub Zabytkowych Mercedesów Polska.

VI Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Mercedesów

Udział w imprezie, której patronuje prezydent miasta Leszna, zapowiedziało około 60 załóg jadących różnymi historycznymi modelami marki Mercedes.

Odwiedzający będą mogli podziwiać wiele wyjątkowych, wspaniale zachowanych samochodów z gwiazdą na masce, a w szczególności takie rarytasy jak: Mercedes Berlina 200 z 1933 r., jedyny jeżdżący na świecie egzemplarz modelu 200 Roadster z 1936 r., Mercedesa W136 170S Cabrio B z 1950 r., Mercedesy 300 tzw. "Adenauery", Mercedesy 190 SL "Pagody" z lat sześćdziesiątych, Mercedesy W107 (R107 i C107) z lat siedemdziesiątych i inne.

Prawdziwymi gwiazdami wśród gwiazd będą tym razem modele 300 SL Gullwing z 1955 r. i 300 SL Roadster z 1958r., które uświetnią jubileusz 50-lecia obecności legendarnego modelu SL w Polsce.

Początek imprezy odbędzie się w piątkowy poranek, kiedy to o godz. 10.00 rozpocznie się start do rajdu w Zamku Rydzyna. W sobotę tuż przed południem kolumna zabytkowych Mercedesów wjedzie na rynek w Lesznie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.