mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW - 2,5 mln samochodów z fabryki w Poznaniu

VW - 2,5 mln samochodów z fabryki w Poznaniu

To ogromny powód do dumy, tak dla Volkswagena, jak i załogi polskiej fabryki w Poznaniu. Z poznańskiej linii montażowej zjechało 2,5 mln samochodów. Jubileuszowym autem jest VW Caddy.

VW - 2,5 mln samochodów z fabryki w Poznaniu
Historia zakładu w Poznaniu zaczęła się w 1994 roku, kiedy to w fabryce rozpoczęto montaż Skody Felicii i zbudowano prawie 800 egzemplarzy tego modelu. Co ciekawe w kolejnych latach powstawały tam takie auta jak Seat Cordoba, Audi A6 i VW Bora, Polo oraz Passat. W 1995 roku poznański zakład, jako pierwsze przedsiębiorstwo w Polsce z branży moto dostał certyfikat DIN ISO 9002. Rok później w fabryce utworzono odlewnię, gdzie do dziś powstają komponenty aluminiowe, które trafiają do różnych marek koncernu z Wolfsburga.

Przełom nadszedł w latach 2002 i 2003, kiedy to z taśmy montażowej zjechał ostatni egzemplarz Skody Fabii. Zakład przygotowano do produkcji bazowych VW - Caddy i Transportera. Rozbudowa fabryki o nowoczesną lakiernię i zabudowy socjalne sprawiła, że wzrosło zatrudnienie oraz moce produkcyjne - z 40 tys. do ok. 170 tys. aut produkowanych rocznie. Milionowy samochód został wyprodukowany w poznańskim zakładzie VW 11 grudnia 2007 roku i był nim Caddy w wersji Maxi Furgon.Rok temu w zakładzie Volkswagen Poznań powstało w sumie 170 810 samochodów:
  • VW Transporter - 20 447 sztuk
  • VW Caddy - 150 363 sztuk

Warto zaznaczyć, że od 2003 roku fabryka w Poznaniu jest jedynym zakładem gdzie montowany jest VW Caddy. W ciągu doby budowanych jest tam 720 samochodów.

Jubileuszowym, 2,5-milionowym autem, który został wyprodukowany w Poznaniu jest czarny VW Caddy w wersji Trendline z silnikiem 1.4 TSI. Auto dodatkowo zostało wyposażone w klimatyzację, czujniki parkowania, przyciemnianie szyby w przedziale pasażersko – ładunkowym, podgrzewane fotele i instalację telefoniczną Bluetooth. Właścicielem jubileuszowego auta jest Pan Dominik Pochodyła, przedsiębiorca na co dzień prowadzący sad i tłocznię. Kluczki do auta przekazał dyrektor zakładu Volkswagen Poznań Dieter Mnich i Piotr Łakomy (dyrektor marki Volkswagen Samochody Użytkowe).


Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Nowy SUV Volkswagena na bazie modelu Amarok

auto motor i sport 2016-08-18

Koncern z Wolfsburga zapowiada sporo premier na najbliższe lata. Wśród nich pojawi się nowy SUV zbudowany na platformie pickupa. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.