mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW: Czekanie na Fox i Beetle

VW: Czekanie na Fox i Beetle

Klienci oczekujący na zakup nowego VW Fox i Beetle muszą liczyć się z długim czasem oczekiwania na ich zamówienie. Powody opóźnienia są jednak zdecydowanie skrajne w obu przypadkach.

VW: Czekanie na Fox i Beetle

Czas oczekiwania może nawet trwać cztery miesiące, jednak chętnych na nowe modele Fox i Beetle nie brakuje. Od momentu pojawienia się w sprzedaży VW Fox’a, niemiecki producent otrzymał tyle zamówień, że działająca na granicach możliwości produkcyjnych brazylijska fabryka koncernu nie jest w stanie zrealizować w regularnym terminie wszystkich zamówień.

Nic w tym dziwnego. Nowy model Fox okazał się jednym z czołowych samochodów Volkswagena, a jego popularność uplasowała go na 25 miejscu w historii niemieckiego koncernu pod względem najlepiej sprzedających się aut. Tak więc ten kto chciałby nabyć oszczędnego Volkswagena musi poczekać co najmniej do lutego przyszłego roku.

Dowiedz się więcej o marce Volkswagen

Z innych powodów wynika natomiast opóźnienie w dostawie nowych modeli Beetle. Następca garbusa, który produkowany w Meksyku musiał ustąpić miejsca na taśmie montażowej bardziej oczekiwanemu obecnie na rynku amerykańskim – modelowi Jetta.

W 2005 roku łącznie sprzedano prawie 8 tys. nowych „Żuczków” z czego 6,164 to wersje cabrio.

Czytaj także:

Sprawa Phaeton'a 2005-11-16

VW Eos się spóźni 2005-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?