mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW Jetta - "Zielony" Samochód Roku

VW Jetta - "Zielony" Samochód Roku

Jury "Green Car Journal" przyznało Volkswagenowi Jetta TDI CleanDiesel tytuł " Green Car of the Year". Stworzona przez inżynierów VW technologia CleanDiesel należy do najbardziej proekologicznych na świecie.

VW Jetta -
Mimo zredukowania ilości emitowanych substancji szkodliwych i poprawy efektywności, gwarantuje ona uzyskanie maksymalnej mocy przy minimalnym zużyciu paliwa. W porównaniu z silnikiem benzynowym o podobnej mocy Jetta TDI zużywa nawet o 35 procent mniej paliwa. Silnik CleanDiesel dostępny w Volkswagenie Jetta zużywa tylko 5,7 litrów paliwa i emituje o 90 procent mniej spalin. Tak doskonałe wartości osiągnięto dzięki rozwiązaniom technicznym wprowadzonym w jednostce napędowej.

"Ceny paliwa i wyraźna zmiana świadomości ekologicznej spowodowały wzrost zainteresowania klientów silnikami wysokoprężnymi. Silnik TDI CleanDiesel pomoże przebić się jednostkom diesla w Ameryce, ponieważ zużywa niezwykle mało paliwa, a jednocześnie pozwala na przejechanie ponadprzeciętnych odległości na jednym tankowaniu" – wyjaśnił w Los Angeles dr Ulrich Hackenberg - Członek Zarządu Volkswagena ds. Rozwoju.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta
Cena podstawowa już od: 72 290 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Tematy w artykule: Jetta

Podobne wiadomości:

Nowa Jetta czterodrzwiowym coupe

Nowa Jetta czterodrzwiowym coupe

Aktualności 2015-06-29

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Komentuj:

~fakej 2009-03-28

No i supcio, tylko że ten katamaran ma kolor niczego

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.