mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW Nutzfahrzeuge bije rekord sprzedaży

VW Nutzfahrzeuge bije rekord sprzedaży

Samochody użytkowe niemieckiego Volkswagena sprzedają się coraz lepiej. W pierwszym półroczu oddział VW Nutzfahrzeuge zanotował nowy rekord w liczbie najwięcej sprzedanych modeli.

VW Nutzfahrzeuge bije rekord sprzedaży

Łącznie na całym świecie sprzedano 214 200 samochodów przeznaczonych do transportu, które zostały wyprodukowane przez VW. Jest to jednocześnie lepszy o 9,6% wynik w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (195.500).

Większą część produkcji stanowią modele zbudowane w europejskich fabrykach niemieckiej marki. Łącznie na Starym Kontynencie wyprodukowano 172.200 pojazdów użytkowych, w szczególności dużych aut dostawczych i mobilhome-ów. Z kolei w Ameryce Łacińskiej przeważającą liczbę produkcji stanowią ciężarówki i autobusy.

"Uzyskaliśmy najlepsze wyniki sprzedaży w pierwszym półroczu w całej historii marki" – powiedział Harald Schomburg, członek zarządu Volkswagen Samochody Użytkowe ds. sprzedaży i marketingu. "Szczególne sukcesy odniosły wszystkie nasze modele na rynkach europejskich".

Poszczególne modele zanotowały następujące wyniki:
- sprzedaż Caddy wzrosła na całym świecie o 11,3 procent do 62.100 pojazdów (2005: 55.776).
- sprzedaż modeli Transporter i Multivan wzrosła o 7,6 procent do 89.700 samochodów (2005: 83.375).
- sprzedaż serii LT oraz wprowadzonego właśnie w Niemczech i niektórych krajach europejskich jego następcy – VW Craftera – wzrosła o 18,3 procent do 20.400 sztuk (2005: 17.249).

Czytaj także:

Rekordowe wyniki poznańskiego Volkswagena 2006-03-20

Komentuj:

~kierowca 2006-07-17

nie ma jak dostawczak VW, zadne inne europejskie marki nie rownają sie z vw. Jezdze od kilku lat glownie transporterem, roznymi wersjami i generacjami i zlego slowa nie dam powiedziec

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech