mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW, Opel i długo, długo nic

VW, Opel i długo, długo nic

Wprawdzie na rynku samochodów używanych można znaleźć bardzo, ale to bardzo różne modele nieistniejących już nawet marek samochodowych, to jednak nieprzerwanie największą popularnością wśród poszukujących samochodu używanego cieszą się dwie niemieckie marki.

VW, Opel i długo, długo nic
Patrząc na statystyki serwisu GEpard można by przypuszczać, że obie marki z dwóch czołowych pozycji – Volkswagen i Opel – zdominowały nasz rodzimy rynek aut używanych. Internauci ponad dwukrotnie częściej poszukiwali w kwietniu właśnie modeli obu tych marek niż następnego w kolejności Forda. A przewaga nad następnymi w rankingu markami była jeszcze wyższa. Z pewnością na tak dużą popularność łączną tychże marek wpływ ma wiele czynników, jak na przykład spora niezawodność, dobry stosunek ceny do jakości, dostępność części zamiennych czy bliskość niemieckiego rynku. Oczywiście nie mniej istotne znaczenie ma fakt, iż każda z tych dwóch marek ma w swoich „szeregach” niezwykle popularne modele – odpowiednio Passat i Golf oraz Vectra i Astra - oferowane na rynku w kilku już generacjach od dość długiego czasu.

Patrząc przez ten pryzmat (popularności poszczególnych modeli) nie dziwi obecność wśród dziesięciu najbardziej popularnych marek Forda (duża popularność modeli Mondeo i Focus), Audi (A4), Toyoty (Corolla) i Hondy (Civic). Z kolei takie marki jak Renault, Peugeot, Fiat i Mercedes nie mogą się pochwalić jednym lub dwoma dominującymi modelami, co także może być przyczyną tak sporej różnicy do VW i Opla.

W czołowej dziesiątce rankingu najbardziej popularnych modeli w kwietniu na czołowej pozycji jeszcze bardziej umocnił się Volkswagen Passat, zwiększając przewagę nad kolejnymi na liście Oplem Astrą i Audi A4.

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w kwietniu 2008 

1

Volkswagen Passat

bz

2

Opel Astra

+ 2

3

Audi A4

+ 2

4

Opel Vectra

- 2

5

Ford Focus

- 2

6

Volkswagen Golf IV

bz

7

Opel Corsa

+ 1

8

Toyota Corolla

+ 1

9

Ford Mondeo

- 2

10

Honda Civic

+ 1

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Opel raporty

Podobne wiadomości:

Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony

Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony

Aktualności 2017-08-23

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka - Bugatti Chiron
Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka - Bugatti Chiron
Do kolekcji jednego z najlepszych piłkarzy świata dołącza najdroższe i najszybsze auto na świecie. W garażu Cristiano Ronaldo zaparkowało właśnie Bugatti Chiron.