mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW Polo BlueMotion ma wzięcie

VW Polo BlueMotion ma wzięcie

Zaledwie miesiąc po wprowadzeniu na rynek w Anglii oszczędnej wersji Volkswagena Polo z pakietem Bluemotion, producent poinformował o całkowitej wyprzedaży 300 egzemplarzy jakie dedykowane były w pierwszej kolejności dla tego kraju.

VW Polo BlueMotion ma wzięcie
Plany koncernu Volkswagena zakładały sprzedaż 300 sztuk oszczędnego Polo w ciągu trzech pierwszych miesięcy od debiutu. Tym czasem zainteresowanie angielskich klientów okazało się dużo większe. Główną przyczyną takiej popularności niemieckiego modelu są jego wyniki spalania. Volkswagen Polo Bluemotion według danych producenta do przebycia 100 kilometrów trasy potrzebuje około 3,8 l. oleju napędowego, co jak donosi serwis branżowy „Just Auto” jest wystarczającą ilością w Anglii aby właściciel takiego, ekonomicznego auta mógł zostać pozbawiony obowiązku płacenia podatku drogowego oraz skorzystać z dodatkowych przywilejów przysługujących mu w takiej sytuacji.

W przyszłym roku na brytyjskie Wyspy ma trafić już większa flota pojazdów serii Bluemotion. Koncern z Wolfsburga zamierza bowiem wysłać około 7 700 aut. Wśród nich obok Polo, znajdą się także Golf i Passat.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Polo
Volkswagen Polo
Cena podstawowa już od: 44 490 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Tematy w artykule: Polo

Podobne wiadomości:

Przeniesienie produkcji VW Polo?

Przeniesienie produkcji VW Polo?

Aktualności 2008-01-18

Miss Polonia 2007 odjechała SEATem

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.