mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW Poznań szykuje się do produkcji Caddy Maxi

VW Poznań szykuje się do produkcji Caddy Maxi

Zgodnie z planami, z początkiem roku 2007 do zakładów w Hanowerze przeniesiona została produkcja, wytwarzanych do tej pory w Poznaniu, modeli T5 Shuttle i Caravelle. W poznańskim zakładzie wolne moce produkcyjne zostaną skierowane dla modeli Caddy i nowego Caddy Maxi, którego produkcja zostanie wdrożona w drugiej połowie roku.

VW Poznań szykuje się do produkcji Caddy Maxi


W Poznaniu produkowane będą także w dalszym ciągu modele T5 Kombi oraz T5 z pojedynczą i podwójną kabiną.
 
Nowy Caddy Maxi wypełni lukę pomiędzy obecnym Caddy, a Transporterem T5. Samochód będzie dostępny w wersjach furgon, kombi oraz Shuttle.
 
Suma inwestycji zaplanowanych na rok 2007 w obszarach produkcji samochodów i odlewni wynosi 290 mln złotych.
 
Volkswagen Poznań jest 100% spółką-córką Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe). Obok fabryki w Hanowerze, Niemcy, jest drugą fabryką w Europie, w której produkowane są lekkie samochody użytkowe tej marki: Caddy oraz Transporter T5. W 2006 roku linie produkcyjne poznańskiej fabryki Volkswagena opuściło 167 tys. samochodów a w odlewni wyprodukowano 913 tys. głowic cylindrowych. Wynikami w 2006 roku po raz trzeci z rzędu poznański zakład VW ustanowił rekord w produkcji samochodów. W stosunku do minionego roku zakład odnotował wzrost produkcji o 6,4%.

Przeczytaj także:

Ford inwestuje w produkcje samochodów w Polsce (2007-01-10)

Gestamp tłoczy coraz więcej dla VW (2006-08-09)

 

 


Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Wiciu 2007-02-02

Ale czy pokona Skodę Roomster Practic ?? Chyba, nie. Napewno nie w Auto Świat czy w Auto Moto i Sport (łąpówki wzieli niezłe!)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.