mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW Poznań szykuje się do produkcji Caddy Maxi

VW Poznań szykuje się do produkcji Caddy Maxi

Zgodnie z planami, z początkiem roku 2007 do zakładów w Hanowerze przeniesiona została produkcja, wytwarzanych do tej pory w Poznaniu, modeli T5 Shuttle i Caravelle. W poznańskim zakładzie wolne moce produkcyjne zostaną skierowane dla modeli Caddy i nowego Caddy Maxi, którego produkcja zostanie wdrożona w drugiej połowie roku.

VW Poznań szykuje się do produkcji Caddy Maxi


W Poznaniu produkowane będą także w dalszym ciągu modele T5 Kombi oraz T5 z pojedynczą i podwójną kabiną.
 
Nowy Caddy Maxi wypełni lukę pomiędzy obecnym Caddy, a Transporterem T5. Samochód będzie dostępny w wersjach furgon, kombi oraz Shuttle.
 
Suma inwestycji zaplanowanych na rok 2007 w obszarach produkcji samochodów i odlewni wynosi 290 mln złotych.
 
Volkswagen Poznań jest 100% spółką-córką Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe). Obok fabryki w Hanowerze, Niemcy, jest drugą fabryką w Europie, w której produkowane są lekkie samochody użytkowe tej marki: Caddy oraz Transporter T5. W 2006 roku linie produkcyjne poznańskiej fabryki Volkswagena opuściło 167 tys. samochodów a w odlewni wyprodukowano 913 tys. głowic cylindrowych. Wynikami w 2006 roku po raz trzeci z rzędu poznański zakład VW ustanowił rekord w produkcji samochodów. W stosunku do minionego roku zakład odnotował wzrost produkcji o 6,4%.

Przeczytaj także:

Ford inwestuje w produkcje samochodów w Polsce (2007-01-10)

Gestamp tłoczy coraz więcej dla VW (2006-08-09)

 

 


Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Wiciu 2007-02-02

Ale czy pokona Skodę Roomster Practic ?? Chyba, nie. Napewno nie w Auto Świat czy w Auto Moto i Sport (łąpówki wzieli niezłe!)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.