mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW Scirocco nie dla USA

VW Scirocco nie dla USA

Volkswagen kategorycznie stwierdził, że nie będzie eksportował swojego odrodzonego w Genewie modelu Scirocco do Stanów Zjednoczonych. Powód jest jeden ale z punktu widzenia interesów niemieckiego producenta istotny. Chodzi o utrzymujący się od dłuższego czasu niski kurs amerykańskiego Dolara.

VW Scirocco nie dla USA

Informacje o tym, że Volkswagen Scirocco, który zadebiutował ponownie na deskach salonu genewskiego po ponad 30 latach podało internetowe wydanie telewizji Bloomberg. Medium powołuje się na wypowiedź szefa marketingu VW, Detlefa Wittinga, który stwierdził, że: "... to kurs wymiany walut jest jedynym powodem do podjęcia decyzji o nie sprzedawania tego auta w Stanach Zjednoczonych." Według ekspertów Detlef Witting nie pozostaje do końca szczery w swojej wypowiedzi.

Uważa się bowiem, że wprowadzenie nowego VW Scirocco na rynek amerykański nie przyniosłoby producentowi takich zysków na jakie chciałby liczyć. W USA Volkswagen sprzedaje akurat już hatchbacka Rabbit (odpowiednik europejskiego Golfa) w wielu różnych wersjach nadwoziowych, także jako GTI czy jeszcze mocniejszy R32. Jak wiadomo "amerykański Golf" nie sprzedaje się za Oceanem aż tak dobrze więc Niemcy uznali, że nie ma sensu wprowadzać na rynek modelu, który niebyłby w stanie zmienić wyników sprzedaży 'in plus'. Eksportowanie Scirocco z portugalskich zakładów VW w miejscowości Palmela staje się w tym przypadku po prostu nieopłacalne.

Mimo że trudno jest na dzień dzisiejszy stwierdzić kiedy i czy wogóle Dolar ponownie umocni się względem Euro, dla klientów w USA istnieje cień szansy, że Scirocco pojawi się na tamtejszym rynku. Jeśli nie z Europy nowy sportowy model docierałby do nich z lokalnej fabryki VW w stanie Alabama. Niemiecki koncern już od dłuższego czasu zastanawia się nad budową nowych zakładów w których to właśnie produkowałby kilka modeli dostępnych aktualnie tylko w Europie. W tej sprawie narazie jednak jest więcej spekulacji niż konkretów.


Podobne wiadomości:

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Premiery 2017-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.