mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW: Silnik nowej generacji MDB z Polkowic

VW: Silnik nowej generacji MDB z Polkowic

W 2013 r. w polkowickiej fabryce ruszy produkcja silnika nowej generacji w technologii MDB.- W projekt MDB zainwestujemy kilkaset milionów złotych. Ponad 70 milionów złotych z tej kwoty to subwencja Ministerstwa Gospodarki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z programu Innowacyjna Gospodarka - informuje Volkswagem Motor Polska.

VW: Silnik nowej generacji MDB z Polkowic
Silnik ten jest częścią strategii budowy pojazdów modułowych MQB (Modularer Querbaukasten), w których karoseria, wyposażenie i wnętrze będą zindywidualizowane, natomiast elementy platformy, podwozie i niektóre komponenty będą wspólne dla wszystkich modeli.

Ta modułowa platforma podłogowa dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie uwzględnia wszystkie warianty napędu. Przy jej projektowaniu wzięto pod uwagę coraz większą różnorodność wersji napędów.

MQB pozwala na wbudowanie nie tylko dwóch aktualnie zupełnie nowych rodzin silników o modułowej konstrukcji (benzynowe: EA211, wysokoprężne: EA288), lecz także alternatywnych napędów, takich jak CNG (gaz ziemny), napędów hybrydowych czy komponentów napędowych dla samochodów elektrycznych.

Główną rolę w strategii MQB odgrywa modułowy system silników benzynowych (MOB) z nowymi seriami silników EA211, do których należy także pierwszy na świecie czterocylindrowy silnik z funkcją odłączania cylindrów (ACT) oraz modułowy system silników wysokoprężnych (MDB) z nowymi jednostkami serii EA288 – będzie on od lipca 2013 roku produkowany w VW MP w Polkowicach.
Tematy w artykule: produkcja silnikow

Podobne wiadomości:

Skoda świętuje kolejny rekord

Skoda świętuje kolejny rekord

Aktualności 2015-01-05

Pracownicy tyskiej fabryki GM boją się o pracę

Pracownicy tyskiej fabryki GM boją się o...

Aktualności 2014-12-10

Komentuj:

KittRoad 2013-11-17

Ciekawe jak EA288 wypadną na tle nowych silników wysokoprężnych ISUZU. To na pewno krok w dobrą stronę z serwisowaniem auta, części nie powinny być drogie i powinny być lepiej dostępne.

~d 2013-06-12

Brawo Jedna dobra informacjia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.