mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW: Silnik nowej generacji MDB z Polkowic

VW: Silnik nowej generacji MDB z Polkowic

W 2013 r. w polkowickiej fabryce ruszy produkcja silnika nowej generacji w technologii MDB.- W projekt MDB zainwestujemy kilkaset milionów złotych. Ponad 70 milionów złotych z tej kwoty to subwencja Ministerstwa Gospodarki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z programu Innowacyjna Gospodarka - informuje Volkswagem Motor Polska.

VW: Silnik nowej generacji MDB z Polkowic
Silnik ten jest częścią strategii budowy pojazdów modułowych MQB (Modularer Querbaukasten), w których karoseria, wyposażenie i wnętrze będą zindywidualizowane, natomiast elementy platformy, podwozie i niektóre komponenty będą wspólne dla wszystkich modeli.

Ta modułowa platforma podłogowa dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie uwzględnia wszystkie warianty napędu. Przy jej projektowaniu wzięto pod uwagę coraz większą różnorodność wersji napędów.

MQB pozwala na wbudowanie nie tylko dwóch aktualnie zupełnie nowych rodzin silników o modułowej konstrukcji (benzynowe: EA211, wysokoprężne: EA288), lecz także alternatywnych napędów, takich jak CNG (gaz ziemny), napędów hybrydowych czy komponentów napędowych dla samochodów elektrycznych.

Główną rolę w strategii MQB odgrywa modułowy system silników benzynowych (MOB) z nowymi seriami silników EA211, do których należy także pierwszy na świecie czterocylindrowy silnik z funkcją odłączania cylindrów (ACT) oraz modułowy system silników wysokoprężnych (MDB) z nowymi jednostkami serii EA288 – będzie on od lipca 2013 roku produkowany w VW MP w Polkowicach.
Tematy w artykule: produkcja silnikow

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Skoda z nowym centrum do testowania silników

Skoda z nowym centrum do testowania silników

Aktualności 2014-09-15

Komentuj:

KittRoad 2013-11-17

Ciekawe jak EA288 wypadną na tle nowych silników wysokoprężnych ISUZU. To na pewno krok w dobrą stronę z serwisowaniem auta, części nie powinny być drogie i powinny być lepiej dostępne.

~d 2013-06-12

Brawo Jedna dobra informacjia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?