mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW: Sprzedaż Seata Fiatowi to plotka!

VW: Sprzedaż Seata Fiatowi to plotka!

Za zupełnie niedorzeczne uznali rzecznicy Volkswagena i Fiata ostatnie doniesienia hiszpańskiej prasy na temat ewentualnej sprzedaży marki Seat, włoskiemu koncernowi Fiata.

VW: Sprzedaż Seata Fiatowi to plotka!

Jeden z hiszpańskich, internetowych portali informacyjnych „Hispanidad” na łamach swojej strony opublikował informację o tajnym spotkaniu przedstawicieli marki Fiat i Audi. Na spotkaniu rzekomo miano omawiać sprzedaż, będącego obecnie w kiepskiej formie finansowej Seata, włoskiemu koncernowi.

Seat od dłuższego czasu przysparza największemu producentowi w Europie – Volkswagenowi – więcej problemów niż pożytku. Firma jest w kiepskiej formie finansowej, a pompowane do niej pieniądze przez VW nie są w stanie momentalnie zahamować pogłębiającego się kryzysu. W ciągu ostatnich miesięcy ponownie w branży motoryzacyjnej podniosły się głosy o tym, że Volkswagen przymierza się do odsprzedaży Seata.

Dowiedz się więcej o marce Seat

Stąd również doniesienia hiszpańskich mediów o ewentualnej odsprzedaży marki Seat Fiatowi. Przedstawiciele potwierdzają, że doszło do spotkania jednak temat rozmów dotyczył zupełnie innych zagadnień. Rzecznik koncernu VW, Dirk Grosse-Leege dodatkowo poinformował: „Takie rozwiązanie w ogóle nie wchodzi w grę.”

Podobne zdanie padło również z ust przedstawicieli Fiata, którzy obecnie skupiają się na trendzie sprzedażowym, a nie dokonywaniu operacji związanych z kupnem „kulejącej” hiszpańskiej marki.

Czytaj także:

Seat zamierza rozszerzyć ofertę 2006-02-20

VW nie sprzeda Seata 2006-01-18

Kolejne pieniądze dla Seata 2005-11-28

Kieszonkowe dla Seata 2005-11-08


Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Komentuj:

~Kuraś 2006-05-11

Sprzedać Seata Nissanowi, tam gdzie rządzi brazylijczyk z francuskim paszportem. Czytałem o fenomenie tego faceta. Nissan już znikał z rynku kiedy włodarze Renaulta posłali ciapatego z pomocą i co ... i facet się sprawdził w Japoni i teraz Nissan stoi lepiej finansowo niż Renault i tak trzeba zrobić z Seatem bo to za dobre auta zeby zniknely z rynku :) Pozdrawiam !

~seeker 2006-05-11

Fiat jest współzałożycielem marki Seat. Początkowo firmy współpracowały jednakże marce Fiat nadazyła sie okazja pozbycia nie rentownej marki. Wydaje mi sie że VW musi spróbować w prowadzić Seata na inne rynki (czyt. amerykański)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.