mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW: Sprzedaż Seata Fiatowi to plotka!

VW: Sprzedaż Seata Fiatowi to plotka!

Za zupełnie niedorzeczne uznali rzecznicy Volkswagena i Fiata ostatnie doniesienia hiszpańskiej prasy na temat ewentualnej sprzedaży marki Seat, włoskiemu koncernowi Fiata.

VW: Sprzedaż Seata Fiatowi to plotka!

Jeden z hiszpańskich, internetowych portali informacyjnych „Hispanidad” na łamach swojej strony opublikował informację o tajnym spotkaniu przedstawicieli marki Fiat i Audi. Na spotkaniu rzekomo miano omawiać sprzedaż, będącego obecnie w kiepskiej formie finansowej Seata, włoskiemu koncernowi.

Seat od dłuższego czasu przysparza największemu producentowi w Europie – Volkswagenowi – więcej problemów niż pożytku. Firma jest w kiepskiej formie finansowej, a pompowane do niej pieniądze przez VW nie są w stanie momentalnie zahamować pogłębiającego się kryzysu. W ciągu ostatnich miesięcy ponownie w branży motoryzacyjnej podniosły się głosy o tym, że Volkswagen przymierza się do odsprzedaży Seata.

Dowiedz się więcej o marce Seat

Stąd również doniesienia hiszpańskich mediów o ewentualnej odsprzedaży marki Seat Fiatowi. Przedstawiciele potwierdzają, że doszło do spotkania jednak temat rozmów dotyczył zupełnie innych zagadnień. Rzecznik koncernu VW, Dirk Grosse-Leege dodatkowo poinformował: „Takie rozwiązanie w ogóle nie wchodzi w grę.”

Podobne zdanie padło również z ust przedstawicieli Fiata, którzy obecnie skupiają się na trendzie sprzedażowym, a nie dokonywaniu operacji związanych z kupnem „kulejącej” hiszpańskiej marki.

Czytaj także:

Seat zamierza rozszerzyć ofertę 2006-02-20

VW nie sprzeda Seata 2006-01-18

Kolejne pieniądze dla Seata 2005-11-28

Kieszonkowe dla Seata 2005-11-08


Podobne wiadomości:

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Aktualności 2017-03-16

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

~Kuraś 2006-05-11

Sprzedać Seata Nissanowi, tam gdzie rządzi brazylijczyk z francuskim paszportem. Czytałem o fenomenie tego faceta. Nissan już znikał z rynku kiedy włodarze Renaulta posłali ciapatego z pomocą i co ... i facet się sprawdził w Japoni i teraz Nissan stoi lepiej finansowo niż Renault i tak trzeba zrobić z Seatem bo to za dobre auta zeby zniknely z rynku :) Pozdrawiam !

~seeker 2006-05-11

Fiat jest współzałożycielem marki Seat. Początkowo firmy współpracowały jednakże marce Fiat nadazyła sie okazja pozbycia nie rentownej marki. Wydaje mi sie że VW musi spróbować w prowadzić Seata na inne rynki (czyt. amerykański)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.