mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW blokuje przejęcie Scani

VW blokuje przejęcie Scani

Według niemieckich mediów Volkswagen, który posiada pakiet większościowy szwedzkiej Scani nie kwapi się do sprzedaży producenta aut użytkowych swojemu konkurentowi, firmie MAN. Szef VW Bernd Pischetsrieder zapowiedział, że taka transakcja raczej w ogóle nie wchodzi w grę.

VW blokuje przejęcie Scani
”Postanowiłem odrzucić propozycję złożoną przez MAN i nie mam zamiaru zmieniać swojej decyzji, nawet jeśli pojawi się kolejna, lepsza oferta” – powiedział w niemieckim wydaniu gazety „Financial Times” Bernd Pischetsrieder. MAN kilka tygodni temu złożył na ręce szefów Scanii propozycję w myśl której jeden z największych producentów pojazdów użytkowych miałby przejąć pakiet większościowy akcji marki Scania.

Pakiet, który obecnie znajduje się w rękach Volkswagena. Gigant samochodowy z Wolfsburga posiada aktualnie 18,7% udziałów w kapitale i 34% praw własności szwedzkiej firmy.

Z ofertą złożoną przez MAN – MAN proponował kwotę 9,6 mld euro za przejęcie praw własności do Scani - nie zgadza się także drugi duży inwestor Scani, którym jest jedna ze szwedzkich firm inwestycyjnych.

Czytaj także:

Scania w rękach MAN`a? 2006-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando