mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW i Audi w obsłudze pielgrzymki

VW i Audi w obsłudze pielgrzymki

Samochody marek Audi oraz Volkswagen są kolejnymi, które zostały przekazane do obsługi pielgrzymki Benedykta XVI do Polski.

Bezpośrednio Ojcu Świętemu podczas wizyty towarzyszyć będzie kilkunastoosobowa grupa najważniejszych dostojników kościelnych oraz przedstawicieli władz Polski. Ich bezpieczny i szybki transport jest zadaniem szczególnie ważnym. W tym celu posłuży sześć samochodów Audi A8, w tym dwa opancerzone z wykorzystaniem najnowocześniejszej z dostępnych technologii.
 
Z kolei Volkswagen udostępnił na czas pielgrzymki 24 samochody, które będą w stanie przewieźć jednorazowo 263 osoby. We flocie obsługującej wizytę papieską znajdzie się 8 Volkswagenów Caravelle i 6 Volkswagenów LT - zabudowanych jako autobusy. Na uwagę zasługuje również fakt, że oprócz tych samochodów w dyspozycji organizatorów będzie także 10 VW Crafterów – modeli, których sprzedaż rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy.
 
Audi i Volkswagen od wielu lat udostępniają swoje samochody do obsługi ważnych wydarzeń gospodarczych, społecznych, ekonomicznych i kulturalnych. Podczas takich spotkań wykorzystywane są różne modele marki Volkswagen od Foxa, poprzez Caravelle i Multivana aż po luksusowe limuzyny Phaetony. Natomiast flota specjalnie przygotowanych pojazdów Audi obejmuje ponad 120 modeli A8 - w tym wiele opancerzonych i przedłużonych.
 
Czytaj także:

A8 dla Benedykta XVI (2006-05-17)
 
Fiat w pielgrzymce (2006-05-16)
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen

Podobne wiadomości:

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando