Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW i Audi w obsłudze pielgrzymki

VW i Audi w obsłudze pielgrzymki

Samochody marek Audi oraz Volkswagen są kolejnymi, które zostały przekazane do obsługi pielgrzymki Benedykta XVI do Polski.

Bezpośrednio Ojcu Świętemu podczas wizyty towarzyszyć będzie kilkunastoosobowa grupa najważniejszych dostojników kościelnych oraz przedstawicieli władz Polski. Ich bezpieczny i szybki transport jest zadaniem szczególnie ważnym. W tym celu posłuży sześć samochodów Audi A8, w tym dwa opancerzone z wykorzystaniem najnowocześniejszej z dostępnych technologii.
 
Z kolei Volkswagen udostępnił na czas pielgrzymki 24 samochody, które będą w stanie przewieźć jednorazowo 263 osoby. We flocie obsługującej wizytę papieską znajdzie się 8 Volkswagenów Caravelle i 6 Volkswagenów LT - zabudowanych jako autobusy. Na uwagę zasługuje również fakt, że oprócz tych samochodów w dyspozycji organizatorów będzie także 10 VW Crafterów – modeli, których sprzedaż rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy.
 
Audi i Volkswagen od wielu lat udostępniają swoje samochody do obsługi ważnych wydarzeń gospodarczych, społecznych, ekonomicznych i kulturalnych. Podczas takich spotkań wykorzystywane są różne modele marki Volkswagen od Foxa, poprzez Caravelle i Multivana aż po luksusowe limuzyny Phaetony. Natomiast flota specjalnie przygotowanych pojazdów Audi obejmuje ponad 120 modeli A8 - w tym wiele opancerzonych i przedłużonych.
 
Czytaj także:

A8 dla Benedykta XVI (2006-05-17)
 
Fiat w pielgrzymce (2006-05-16)
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Twórca DSG pozywa koncern VW

Twórca DSG pozywa koncern VW

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 to motoryzacyjne dzieło sztuki. Firma Bengala Automotive Design, pochodząca z Hiszpanii, postanowiła przedstawić własną interpretację tego modelu. Oto potwór o nazwie F12 Caballeria.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj