mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW i Audi w obsłudze pielgrzymki

VW i Audi w obsłudze pielgrzymki

Samochody marek Audi oraz Volkswagen są kolejnymi, które zostały przekazane do obsługi pielgrzymki Benedykta XVI do Polski.

Bezpośrednio Ojcu Świętemu podczas wizyty towarzyszyć będzie kilkunastoosobowa grupa najważniejszych dostojników kościelnych oraz przedstawicieli władz Polski. Ich bezpieczny i szybki transport jest zadaniem szczególnie ważnym. W tym celu posłuży sześć samochodów Audi A8, w tym dwa opancerzone z wykorzystaniem najnowocześniejszej z dostępnych technologii.
 
Z kolei Volkswagen udostępnił na czas pielgrzymki 24 samochody, które będą w stanie przewieźć jednorazowo 263 osoby. We flocie obsługującej wizytę papieską znajdzie się 8 Volkswagenów Caravelle i 6 Volkswagenów LT - zabudowanych jako autobusy. Na uwagę zasługuje również fakt, że oprócz tych samochodów w dyspozycji organizatorów będzie także 10 VW Crafterów – modeli, których sprzedaż rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy.
 
Audi i Volkswagen od wielu lat udostępniają swoje samochody do obsługi ważnych wydarzeń gospodarczych, społecznych, ekonomicznych i kulturalnych. Podczas takich spotkań wykorzystywane są różne modele marki Volkswagen od Foxa, poprzez Caravelle i Multivana aż po luksusowe limuzyny Phaetony. Natomiast flota specjalnie przygotowanych pojazdów Audi obejmuje ponad 120 modeli A8 - w tym wiele opancerzonych i przedłużonych.
 
Czytaj także:

A8 dla Benedykta XVI (2006-05-17)
 
Fiat w pielgrzymce (2006-05-16)
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony

Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony

Aktualności 2017-08-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.