mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW kończy ze sloganem "Das auto"

VW kończy ze sloganem "Das auto"

Afera spalinowa w VW zbiera kolejne żniwo. Tym razem ofiarą nie jest auto, a slogan "Das auto". Używano go w Volkswgenie od 2007 roku. Teraz zostanie wprowadzony nowy.

VW kończy ze sloganem

Afera w VW uśmierciła bądź wstrzymała kilka projektów, które marka z Wolfsburga postawiła sobie za cel. Chodzi m.in. o nowego Phaetona. Teraz do historii odchodzi slogan "Das auto". Według agencji Reuters niemiecka marka używała go od 2007 roku. Oznaczał on po prostu samochód.

Rzecznik Volkswagena spytany o całą sytuację zanegował ją, ale wspomniał, że firma planuje wprowadzenie nowego motto, które ma brzmieć zwyczajnie "Volkswagen". 

Decyzja o zlikwidowaniu dotychczasowego sloganu zapadła na konferencji, w której wzięło udział aż 2000 członków zarządu. Reuters podaje, że Herbert Diess, prezes marki VW stwierdził, że "Das auto" było pretensjonalne i nie oddawało idelogii firmy, jako technologicznego leadera. 

Zmiana sloganu firmy wydaje się być mało znaczącym faktem, ale w kwestii wizerunku tak dużego koncernu jakim jest Volkswagen to bardzo ważne. To tylko jeden z wielu kroków, jakie marka z Wolfsburga musi jeszcze przedsięwziąć, żeby odbudować swój wizerunek pod aferze z silnikami Diesla.

Reputacja VW w Polsce ma się całkiem dobrze. Wskazują na to wyniki sprzedaży, które są nieznacznie lepsze od tych sprzed afery.

Tematy w artykule: VW afera

Podobne wiadomości:

Volkswagen bierze ogromną pożyczkę - Afera w...

auto motor i sport 2015-12-07

Skandal w VW ciągnie się już od września, ale jego skutki widoczne są do dzisiaj. Afera związana z manipulowaniem wartościami emisji spalin w silnikach Diesla, przysporzyła Volkswagenowi sporo problemów, także tych finansowych.

VW Golf Alltrack - na przełaj

auto motor i sport 2015-11-29

Rodzina VW Golfa powiększyła się o odmianę Alltrack. Jego większy prześwit i napęd na cztery koła sprawiają, że może więcej. Sprawdź, jak jeździ nowy VW Golf Alltrack.

Komentuj:

Bazyl34 2016-01-05

Ech, szkoda w sumie. Lubiłem ten zwrot.

~rex 2016-01-03

Das Auto miałem na prospekcie Garbusa z bodajże 74 roku... Ogarnijcie się troszkę Panowie.

~pit 2015-12-27

sprzedaż rośnie, bo pasat z 2 litrowym dieslem jest obecnie najtańszy na rynku. to takie proste

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando