mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW kończy ze sloganem "Das auto"

VW kończy ze sloganem "Das auto"

Afera spalinowa w VW zbiera kolejne żniwo. Tym razem ofiarą nie jest auto, a slogan "Das auto". Używano go w Volkswgenie od 2007 roku. Teraz zostanie wprowadzony nowy.

VW kończy ze sloganem

Afera w VW uśmierciła bądź wstrzymała kilka projektów, które marka z Wolfsburga postawiła sobie za cel. Chodzi m.in. o nowego Phaetona. Teraz do historii odchodzi slogan "Das auto". Według agencji Reuters niemiecka marka używała go od 2007 roku. Oznaczał on po prostu samochód.

Rzecznik Volkswagena spytany o całą sytuację zanegował ją, ale wspomniał, że firma planuje wprowadzenie nowego motto, które ma brzmieć zwyczajnie "Volkswagen". 

Decyzja o zlikwidowaniu dotychczasowego sloganu zapadła na konferencji, w której wzięło udział aż 2000 członków zarządu. Reuters podaje, że Herbert Diess, prezes marki VW stwierdził, że "Das auto" było pretensjonalne i nie oddawało idelogii firmy, jako technologicznego leadera. 

Zmiana sloganu firmy wydaje się być mało znaczącym faktem, ale w kwestii wizerunku tak dużego koncernu jakim jest Volkswagen to bardzo ważne. To tylko jeden z wielu kroków, jakie marka z Wolfsburga musi jeszcze przedsięwziąć, żeby odbudować swój wizerunek pod aferze z silnikami Diesla.

Reputacja VW w Polsce ma się całkiem dobrze. Wskazują na to wyniki sprzedaży, które są nieznacznie lepsze od tych sprzed afery.

Tematy w artykule: VW afera

Podobne wiadomości:

Niemcy zakazują sprzedaży aut koncernu Fiata

Niemcy zakazują sprzedaży aut koncernu Fiata

Aktualności 2016-05-23

VW Taigun - jest decyzja w sprawie jego produkcji

VW Taigun - jest decyzja w sprawie jego...

Aktualności 2016-02-15

Komentuj:

Bazyl34 2016-01-05

Ech, szkoda w sumie. Lubiłem ten zwrot.

~rex 2016-01-03

Das Auto miałem na prospekcie Garbusa z bodajże 74 roku... Ogarnijcie się troszkę Panowie.

~pit 2015-12-27

sprzedaż rośnie, bo pasat z 2 litrowym dieslem jest obecnie najtańszy na rynku. to takie proste

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.